Prikaz jedne poruke
Stara 25.10.2012, 19:56   #65
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Nemam ja nista protiv Linuxa ,ne mislim da je to kao Open Source los OS ,ali cinjenica je da jeste tezi ,da jeste zahtevniji za obicnog korisnika ,nego sto je to Windows . Garant neku devojku ,koja cima Farmville ,YT ,Skype itd ,zanima Linux konzola ,Linux fajl sistem i mountovanje drajvova... Garant ce ona znati da na svakoj distribuciji se igra kompajliranja i citanja 1000 foruma kako se instaliraju drajveri ,kad su ljudi na Windows culi za *.exe ... Sledece ,Linux definitivno nema neku komparativnu prednost u odnosu na Windows ,da bi neko to uopste instalirao. Osim na cinjenici da `izgleda drugaciji`. Razumem ljude koji zaista ZNAJU da koriste Linux i koji zaista rade nesto na LINUXU,ali znam tonu freakova kojima je jedini izgovor za Linux `sto je besplatan i nema viruse`... E pa Windows isto nema viruse, ja ih nisam video godinama ,Windows je danas dovoljno siguran. Windows i dalje ima vecu podrsku od Linuxa ,jer ga koristi 90+% ljudi, za Windows se prave igre ,a ne za Linux ,svi poznati programski paketi su prvenstveno namenjeni Windowsu... Prica o Linux alternativama i jeste samo to - Alternativa. Linux jedino zasta jeste dobar jesu - serveri .Na desktop trzistu to je obican ukras i sprdacina za malobrojne koje ne mrzi da se cimaju sa hiljadu distribucija i hiljadu verzija ,pa jos svaki Linux dodje sa nekim `svojim paketom programa`... i Linux NIJE brzi od Windowsa, ne vidim po cemu bi to bio ? Brze se pokrecu programi ? brze radi `Explorer` ? U najmanju ruku moze biti isti kao Windows . Sto se tice drajvera za Linux ,oni su u najmanju ruku smesni koliko i genericki Windows drajveri . Nisam video mnogo proizvoda da ima oficijalne drajvere za linux...
Šta si ti tačno koristio od distribucija, za koje potrebe i koliko dugo vremena?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke