tema: Mafia
Prikaz jedne poruke
Stara 25.9.2020, 12:57   #398
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
tommy gun kaže: Pregled poruke
Kako god da bude, nemam velika očekivanja, ali ipak je to stara ljubav.
Upravo zato sam je i kupio.

Evo, posle tri odigrane misije neki prvi utisak.
Grad je apsolutno F E N O M E N A L N O odrađen. Zaista više vremena provedem zureći oko sebe nego što pratim gde vozim. Grafika je malo poboljšana u odnosu na ono što se videlo na YT, ne mnogo, ali se primećuje na licima i automobilima i zaista je dobra. "Proširenja" priče su odlično odrađena (za sad) sve je i više "filmski" nego što je to bilo u originalu i tu zaista skidam kapu onome ko je to odradio, jer ne deluje prenaglašeno. Jedino što mi nedostaje onaj "Joe Pesci-oliki" Poli, ali i ovaj Poli nije loš, dok je lik koji "glumi" Sema odradio majstorski posao, mnogo je bolji od originalnog. Free Ride postoji, ali možeš da voziš samo ono što imaš u priči do tog trenutka. Takođe postoji i orman sa odelima, ali za sada tu nemam ništa.

I, naravno, jedna O G R O M N A zamerka. Igram na CLASSIC težini i vožnja je i tu DALEKO, BAŠ DALEKO od realizma originalne igre. Kad se setim u originalu one prve misije sa onim zelenim "sandukom" (Bolt Ace) koji se jedva kretao i štucao gotovo do zaustavljanja na "Đulijanijevom mostu" i drugih automobila koji su odavali utisak zaista starih automobila...ovde to nije slučaj čak ni u classic modu. O, da, piše da se auto kreće 40-50 na sat, ali imam utisak kao da vozim neku ljutu mašinu najmanje 100 na sat kroz Los Santos... Bar su pogodili osećaj "težine" automobila pa kad uđeš u krivinu sa "dozvoljenih 50" zanosi se kao da si na trkama. Pa još sa onim "efektom brzine" (kamera se samostalno udaljava i približava automobilu) to poprilično doprinosi još većem nerealizmu.

No, dobro, ostaje nada da će se to, možda, doterati sa nekim patch-om, ali mogu nekako i da se pomirim sa tim, jer je u svim drugim aspektima igra odličan rimejk.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Leonida (25.9.2020), tommy gun (25.9.2020)