Prikaz jedne poruke
Stara 9.6.2020, 12:21   #47
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

i evo mene ponovo na ovoj temi. ovog puta jos nista nisam kupio, a izgleda da i necu.

naime, narucio sam TV u prodavnici na T, online, racunajuci da mogu da ga vratim u roku od 14 dana ako mi nesto ne odgovara. medjutim, u ugovoru koji su mi poslali mejlom pise da robu u slucaju vracanja treba da saljem kurirskom sluzbom!?
adresa za licno vracanje postoji samo za belu tehniku! shok!

zovem kol centar da proverim u cemu je fora, oni nesigurni, pa na kraju kao odgovaraju da ako zelim, tv stvarno moram da vratim putem kurirske sluzbe??

u prevodu, taman i da kurirska sluzba donese tv od 55 inca u komadu T, oni tamo mogu da ga slupaju i kazu da su ga tako dobili i da ne mogu da mi vrate novac (jer kao ja nisam dobro organizovao vracanje).

a prilikom preuzimanja TV-a ne daju ti da ga ukljucis na minut, nego samo fizicki mozes da ga pogledas. znaci platis macku u dzaku i onda ako nesto nije u redu, prepusten si im na milost i ne milost, jer im robu ne vracas licno. oni onda tamo mogu da urade i naprave zapisnik kakav god zele! XD

zvao sam onda i prodavnicu na G, da vidim da li je to jednostavno praksa u svim nasim radnjama, ili samo genijalna ideja T, i vidim da je ovo drugo. U G lepo odes u najblizu radnju i resis problem. kakvo crno vracanje kurirskom sluzbom?!

zastita potrosaca NULA! jel moguce da nema neki zakon da zastiti kupca u ovakvim slucajevima?

nisam jos odustao od narudzbenice, ali izgleda da cu morati. u shoku sam. pisao sam i T i savetovalistu za zastitu potrosaca. niko jos ne odgovara. ove iz savetovalista ne mozes ni da dobijes na fon, komedija na svim nivoima.

vec gubim mnogo energije, a nije mi jos ni dosao tv. a poceo sam da se tripujem jer u petak nisu imali model koji hocu, pa im se u ponedeljak pojavio samo jedan.
sve bi lakse da sam taj model igde drugde uspeo da nadjem. T mi je bio poslednja opcija, posegnuo sam za njom, a sada vidim da izgleda i nije opcija.

uopste ne kapiram kakva je to fora da ti daju ko zna sta i da kad im vratis da mogu naprave da si im vratio ko zna sta...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke