Prikaz jedne poruke
Stara 4.9.2009, 15:35   #108
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Nije fotka osudjena ni na sta. Nadjes najoblje opcije i to je to. Jesi video koliko sam ja zavrnuo blendu i smanjio iso da dobijem pravilno exponiranu(doduse na kraju je bila blago podexp.), a fotkao sam u suncano popodne, najgore vreme. Stanes na put i pratis probavas, nema tu drasticne razlike u brzini auta, svi se oni krecu podjednakom brzinom na odredjenim deonicama...

A logicno je da zavisi od brzine auta, ako on ide 100kmh trebace brza brzina zatvaraca, ali dovoljna da zamuti sve oko auta. Ako on ide 20kmh ne mozes ti slikati sa 1/100 jer ces ga zamrznuti, logicno.
1. Citaj post do kraja a ako nesto nisi razumeo pitaj.
2. Nadmen si, a imam staza u fotografiji koliko i ti godina.
Pogledaj stranu jednu unazad i vidi sta je alesandro okacio. Ista setovanja sam i ja stavio na istom aparatu i dobio istu stvar? Ako onaj beli automobil nije sprzen, ja onda neznam sta je pregorelo. Ili me ti prosvetli.
Ti imas Canon EOS 450D ili Kiss kako vec hoces, a to je vec DSLR aparat i u mom postu lepo pise da su u velikoj prednosti nad obicnim aparatima.
Dakle ne mesaj babe i zabe.
Okacicu kao sto sam i obecao jednu sa Fujijem i jednu cu sa Nikonom D90 i videce se drasticna razlika. Ako to do sada nisi naucio onda ....
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke