Prikaz jedne poruke
Stara 19.12.2016, 2:14   #20
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Gaming portable terminal - skoro kao laptop za po kući

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ne znam ko bi se normalan i iz kog razloga petljao sa Raspberry Pi i vucaranjem kablova/donglova/bogova po kući umjesto da sjedneš za komp k'o čoek i završiš to što imaš.
Recimo zato što mi je potreban jak računar na mestima gde nema prostora za ogromno kućište.
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Virtuelne mašine su čisto zamlaćivanje, Raspberry Pi jedva da može emulaciju prastarog SNES-a da obavi bez glitcheva, nije to nizašta. Koristio sam jedan uparen sa Kodijem i X media centrom pa je i tu fejlovao jer je 1 gb rama premalo a model sa 2gb je preskup. Bacanje 50€ na Pi + wifi dongle je nelogično, jer remote desktop možeš imati i na boljem smartphoneu.
Najobičnije gluposti. Raspberry Pi 2B, sa slike koju sam okačio, bez problema radi sve nabrojano. Remote desktop konekcija preko RDP-a u proseku ne prelazi 5% opterećenja procesora i to uz potpunu tišinu i ukupnu potrošnju od 1,5W. Za konekciju se koriste 801.2 N WiFi i Bluetooth 4.0 nano risiveri dok su bežična tastatura i miš povezani preko jednog Logitech Unifying risivera. Bukvalno jedini kablovi koji izlaze iz uređaja su HDMI i kabl za napajanje. Dakle, dobijam potpuno nečujan računar identičnih performansi kao moj kućni i7 i to na prostoru veličine prosečnog mobilnog telefona. I to sve sa priključkom za kršten monitor i periferije.

Jedino ograničenje je da zbog prirode RDP protokola ne mogu da gledam video snimke preko remote konekcije zbog zaglušenja ali meni je to skroz okej jer za takve stvari jednostavno pokrenem neki drugi distro koji se nalazi na multiboot SD kartici. Recimo, ako hoću Kodi pokrenem OpenELEC preko kog mogu da pristupim i svom kućnom PLEX serveru (postoji Kodi plugin za to) ili da pogledam nešto preko Exodus-a (ko koristi Kodi zna o čemu pričam). Ako mi se igraju stare igrice pokrenem RetroPie koji bukvalno ima emulator za sve što je izašlo u poslednjih trideset i kusur godina. Raspberry Pi će bez problema poterati bilo šta od navedenog softvera i pri tome uz isključivo pasivno hlađenje (ja nemam čak ni hladnjake na čipsetu) ostati na stabilnih ~65°C, nešto što desktop računari ne mogu ni u snu da urade.

Kapiram da svake nedelje bacaš kockice da vidiš šta je došlo na red da ga te nedelje mrziš ali Raspberry Pi nije bez veze postao tako popularan. Ukoliko ti je problem da se snađeš sa operativnim sistemima koji nisu Windows postoje i gotove multiboot instalacije koje će ceo posao instalacije odraditi same. Recimo odlični NOOBS. Skineš arhivu, raspakuješ je na sveže formatiranu SD karticu, ubaciš karticu u RPi, uključiš RPi, izabereš šta hoćeš da instaliraš i gotova stvar. Ne može lakše.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (19.12.2016), Schnak3 (23.12.2016)