Prikaz jedne poruke
Stara 12.11.2008, 11:41   #97
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nasilje u video igrama

Citat:
bladerunner kaže: Pregled poruke
Pffft... Nasilje u video igrama... Samo još jedan loš izgovor... Jeste, današnji klinci umeju da prave *****a far beyond onoga što se radilo u npr. moje vreme (1980. godište)... Koliko su video igre, filmovi i "hevi metal" krivi za to... Po mom mišljenju, nimalo... Ništa od toga ne sprečava roditelje da svoju decu vaspitavaju. Ono šta ih sprečava, s druge strane, jeste globalno stanje ljudskog društva... Radi da otplatiš kredit, namiči s računima k'o pijan s gaćama, trpi nekog gedžu koji ti je šef, budi i sam gedža kojem je striko naš'o pos'o, pa kad dođeš kući i provališ da nemaš emocionalni reset taster u ****** traži svoje mesto pod suncem pored prirodno zahtevne dece... To su stvari koje se mešaju u živote porodice... I dan danas za svakog klinca koji napravi *****e mogu da pokažem kao primer klinca koji je ok, poznajem dovoljno ljudi čija su deca sada u osnovnoj/srednjoj školi. A da se razumemo, uvek je bilo profesora koji traže batine, što zbog nadmenosti, što zbog gluposti, jedina razlika je što im današnji klinci "izlaze u susret".

e, da... Deco... ako ste ikada u velikom downu, nemojte da otvorite flajku dobrog vina i sami je popijete i krenete da piskarate po forumima, to je loše... (prvo otvorite drugu flajku)

Pa onda imaš i pritisak društva u školi, pritisak profesora u školi, roditelje koji nemaju vremena zbog ovoga što si ti nabrojao, što dovodi do nesigurnosti u društvu, i koji je najlakši način da budeš "cool" i "prihvaćen"? Go with the flow, prilagodi se okolini i pravi *****a, magični recept...
Ali igre su krive za sve, ne roditelji koji (pre svega daju deci da igraju igre koje nisu obeležene za njih) uče decu da se kolju za svoje mesto u društvu jer samo tako mogu da uspeju, da se prilagođavaju zbog popularnosti...takve stvari mi se gade a znam dosta primera.

I kakvo bre vino, viski rulz
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke