Prikaz jedne poruke
Stara 26.11.2005, 3:38   #20
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Pomagajte!!!

Citat:
Ogi kaže:
@Sasa Vidis, to nisam znao. Mislio sam da je GE oznaka za tu karticu kod svakog proizvodjaca.

Da li je takva situacija i kod NVidie, konkretno, u pitanju je kartica Asus 6200GE - da li je i to najobicnija 128bit kartica kod svih drugih proizvodjaca?
Ista fora. Asus 6200GE = GeForce 6200 128bit

Drugi proizvodjaci ? Ne znam, verovatno, ali Asus je defitinivno najpoznatiji po tome.

Citat:
Ogi kaže:
@Silentboy Kartica sa 256 memorije je sporija od one sa 128 MB zato sto je memorija sama po sebi sporija, ali oni stave vecu kolicinu da bi navukli ljude kao sto si ti. Nije da nisi bacio pare. Do skoro, 256MB video rama nije ni bilo potrebno za igranje, sada mozda i jeste, u svakom slucaju mislim da ta kartica ne moze ni da iskoristi toliko kolicinu memorije.
Ne mora po pravilo da bude sporije, taj njegov R9550 ima takodje klokove na 250/200 kao i svaki drugi R9550. I oni sa 128MB imaju isti klok. Zato je i razlika 15 evra, toliko kosta 128MB memorije. Ranije je to bio mnogo veci zez jer je memorija bila skupa pa se stavljala sporija. DDR400 koji koristi taj Radeon je jeftinoca. Na skupljim karticama je drugacija prica, cesce je klok oboren kada se ima vise memorije, ali nikako nije pravilo.

Moze da iskoristi, ali tesko. Neke igre ce malo bolje raditi, ne u benchmarkcima vec u realnom radu. Malo veci deo nivoa, tj. tekstura stane u 256MB memorije pa ce malo redje komp da ucitava.
Ali ne vredi to tih para svakako.

Citat:
Ogi kaže:
Sto se tice AGP 4x, sigurno je da je sporije nego AGP 8x ali koliko sam upoznat - neznatno.
1% najvise.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke