Prikaz jedne poruke
Stara 22.3.2021, 13:08   #4
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Logitech Z5500 prednji levi i desni zvucnik imaju slab zvuk

Ovako, problem je ustvari bio u podesavanju kontrolne jedinice Z5500, Surround i Center su mi bili odvrnuti do kraja jos kad sam ih kupio pre par godina i zato su se prednji levi i desni culi znatno slabije.
Nisam znao da Surround pojacava samo zadnje zvucnike, ali ne i prednje.

Trenutno mi je u racunaru X-Fi Titanium zvucna kartica.
Posto sam nedavno presao na noviji racunar, morao sam uzeti tu PCI-E x1 zvucnu karticu, jer nova ploca nema PCI slot koji sam koristio na staroj maticnoj, a tamo sam imao Audigy 4 PCI zvucnu karticu i ta kartica mi je davala bolji i lepsi, cistiji zvuk, pa moguce da tamo nisam ni osetio tu razliku u nejednakoj glasnoci zvucnika.

Sto se tice konekcije, ja sam ti iskreno duduk za ove stvari, imao sam vec ove bananice (zelena, crna, narandzasta) pa sam ih tako i spojio.

Medjutim malo sam citao na googleu Z5500 Analogue vs Digital i vidim da su misljenja podeljena, neki su za analognu, neki za digitalnu konekciju.


Koja je uopste razlika u realnom radu za jednog prosecnog korisnika koji slusa muziku na youtube i igra igre ? Da li mi se uopste isplati preci na opticki kabl, vidim da su dosta jeftini, 500-600din , da li ce zvuk biti cistiji, posto trenutno bas skida malter sa kuce, a visoki tonovi iskreno i nisu bas nesto, mada sam ja navikao na to?

edit : evo nasao sam jednu savrsenu temu koja objasnjava zasto ne koristiti digitalni izlaz sa dobrim zvucnim karticama poput x-fi titanium.
https://www.overclock.net/threads/as...utput.1068974/

da citiram:
Citat:
Ok, you do NOT want to run optical or S/PDIF from your D1 to your Z5500's it completely negates the audio card.

Optical and S/PDIF are digital sources for audio. Speakers require analog sources to run. So, logically, somewhere along the line the data needs to be decoded from digital to analog. The reason people buy audio cards is because the onboard cards do not do as well of a job changing the digital data into analog audio, which is where distortion and lower audio quality arise from (when you have good data to begin with that is.)

What you are trying to do by running S/PDIF from your D1 is BYPASSING the sound cards codecs and decoders, so it is essentially doing nothing! Leaving all that processing to the Logitech speakers which wont do nearly as good of a job.

The only reason to run digital out (optical or S/PDIF) is if you are trying to bypass something. I run optical in my setup so I can bypass my onboard hardware and use the hardware in my receiver, which is higher quality.

For you, I recommend you simply use the analog outputs from your D1 into your speakers, it is easier and will sound better.

Poslednja ispravka: bojanh (22.3.2021 u 14:46)
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke