Prikaz jedne poruke
Stara 2.3.2012, 20:36   #16
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

Citat:
anadjin kaže: Pregled poruke
Opet, iako sam više za i3 opciju, za budžet koji sam naveo, Mr. Garrison ideja sa APU-om je interesantna, pre svega zbog rešene grafike koja zadovoljava. Ok ja ne bih uzimao mini tower, micro ATX ali to nije problem. Sa SSD-om ću još malo da sačekam.
mini tower? V3 je standardno midi kuciste i prima ATX ploce. sto se tice ostalog, bolje da uzmes SSD jer ces od njega osetiti ogromnu razliku u odnosu na obican HDD, a procesori, napajanja...za tvoje potrebe je to sve isti djavo. sa SSD-om i modernim APU-om ces imati brz i zivahan komp na duge staze, kao i brdo novih tehnologija (4core, USB 3, Sata 3, ali da se ne ponavljam). tvoje pare - tvoj izbor.

Citat:
altec.gs kaže: Pregled poruke
To definitivno nisu bacene pare. Upravo suprotno.
Zbog toga sto je to kuciste izuzetno malo i treba mu modularan dizajn da bi unutrasnjost licila na nesto. Zbog toga sto ce na to napajanje kasnije moci staviti novi racunar. Zbog toga sto je to napajanje najtise do 100e. Zbog toga sto je to napajanje najkvalitetnije do 100e. Zbog toga sto je to napajanje najpouzdanije do 100e. I zbog toga sto je to napajanje jednostavno odlicno. E da zaboravih, i zato sto je trenutno jeftino u odnosu na pre(9k modularan, pre je bio i preko 10k).
naravno da su bacene pare. ako je nesto gore od ljudi koji na kineze trpaju zahtevne komponente onda su to ljudi koji za prosecne konfiguracije preporucuju napajanja od boga i oca - potpuno bespotrebno. svako od ova 2 napajanja ce u zdravlju i veselju opsluziti ovu a i nekoliko narednih masina:
http://forum.winwin.rs/test/uporedni...00W_iARENA.pdf
bez potrebe da se baci dodatnih 60-70e na Seasonic.

Poslednja ispravka: Mr. Garrison (2.3.2012 u 20:46) Razlog: typo
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke