Prikaz jedne poruke
Stara 28.4.2016, 16:29   #3
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Naravno da niko ne zna za NX osim gaming entuzijasti, NX nije još ni predstavljen, isto niko nije znao ni za Orbis (PS4) dok nije bio predstaljven. Ne znam na šta konkretno ciljaš!?

Isto za Xbox, niko nije znao za XB1 osim osim gaming entuzijasta dok nije predstavljen.

Ljudi ne mogu imati u glavi sliku NX kada još nije predstavljen isto kao što nisu mogli imati u glavi sliku PS4/XB1 dok nisu predstavljeni. Ne znam o čemu pričaš!?
Kad Nintendo predstavi novu konzolu ljudi će znati da je to nova NIntendo konzola, a ako je marketing dobar i jak znaće i šta ona nudi i zašto je dobra. Nintendo je sam rekao da NX nije samo naslednik Wii U, već je totalno nešto totalno novo i drugačije nego Wii U.

I naveo sam ti konkretne primere da ta slika u glavi nema veze sa novom konzolom, svaka nova konzola je novi početak.


Otvorena je NX tema, tako slobodno možeš da mi odgovoriš na post u toj temi.
Vrlo prosto, Nintendo nema vise nikakav brend recognition. Secam se kad sam ja bio klinac, kad sam prvi put u nekom casopisu video Nintendo 64, svi, ama svi klinci sa kojima sam se druzio su znali sta je Nintendo, sta je Super Mario, sta da ocekuje od nove Nintendo konzole. Pre neki dan mi sestri bio rodjendan, razlika u godinama je znacajna pa su dosli neki klinci na proslavu. Meni naravno puna soba svega i svacega, klinci uleteli i tipa WOW imas Xbox, WOW imas PlayStation, sta ti je ovo pokazujuci prstom na Wii U. Aj nisam ocekivao da znaju sta je Wii U, ja im objasnim, oni face . Ja im kazem znate za Wii, pokazem im Wii, kontrolere, Wii je bio ogromna konzola, prodata u 100 miliona primeraka, oni me bledo gledaju. Ja im kazem znate za Super Marija, oni naravno, to ona igra sto se igra na kompu, lik koji skakuce... Sta ocu reci, SVI znaju sta je PlayStation, malo manje ljudi prepoznaje Xbox brend ali ga prepoznaju, Nintendo sa NX-om krece od NULE.

Zato je 6 meseci za Xbox One i 9 meseci za PS4 bilo sasvim dovoljno, svi su znali o cemu se radi. NX je hard sell, treba Nintendo da osvaja ljude. Na Wii U-u se vidi koliko im je hardcore fanova ostalo, jedva 15 miliona, pretpostavljam svi slicnih godina kao ja ili starijih od mene. Treba daleko vise vremena da se generalna publika, koja nosi ovu industriju, upozna opet sa Nintendom ili cak po prvi put.

Znas ono, kad je izasao PS1, mnogi ljudi su ga zvali drugi Nintendo ili onaj Nintendo. Klinci su svojim roditeljima tako objasnjavali sta je konzola, znas ono kao Nintendo samo ga pravi Sony, oni likovi sto prave walkmen-a. Plasim se da je sada obrnuta situacija i da ce neko reci, znas ona konzola kao PlayStation 4 ali ga pravi Nintendo, oni likovi sto su pravili onu tupavu stvar sto si morao ruke da pomeras da bi igrao tenis.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke