Prikaz jedne poruke
Stara 5.12.2011, 22:02   #133
Nitro_n1
Član
 
Član od: 14.2.2010.
Poruke: 69
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Potvrda

Samo bih hteo od nekoga potvrdu da ovde grafička kartica ne radi (takoreći nema je) . Kupio sam pre nekog vremena za 20evra ovaj staaaari proizvod Sony Vaio PCV-RX860, samo bez RAMa i HDD, kupio sam TRANSCEND 1GB CL3 i povezao sve ponovo, dvaputa sam proverio da li je sve kako treba, i kada upalim računar na monitoru piše "No signal" i čuje se neka hardverska buka (ne na zvučnike, već iz kućišta) kao alarm, osim što je jako neprijatno i bučno, prvi put sam se sreo sa tako nečim. D-Sub i ostali ulazi su neposredno na matičnoj ploči, a i piše da je grafika integrisana. Da li je ovo prouzrokovano (samo) grafičkom karticom ili ne?

Takođe imam još jedno bitno pitanje, gore pomenuta memorija jeste DDR očigledno, međutim, štipaljke na matičnoj ploči nisu na istoj visini kao i rupice za pričvršćivanje na kartici, ali bez ikakvih poteškoća ulazi u predviđeno mesto na ploči, međutim zanima me da li možda to što nije pričvršćena utiče na njenu koristljivost? I Sony je prodavao računar uz DDR1 memoriju.

Hvala svima na bilo kakvoj pomoći.

Poslednja ispravka: Nitro_n1 (6.12.2011 u 19:02)
Nitro_n1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke