tema: Diablo IV
Prikaz jedne poruke
Stara 5.3.2021, 15:51   #61
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Diablo IV

Ma kakav endgame, pa dvojka i kec nemaju tu "novotariju" preuzetu iz mmo-a, a neuporedivo su zanimljivije igre.
Jednostavno problem trojke je bas taj sto podseca na neki genericni mmorpg, a to nikada Diablo nije bio niti je poenta u tome sta raditi kada se igra predje. Tako da i pored mnogo vise kontenta igra je prosto dosadna u odnosu na predhodne nastavke. Zasto je to tako?

Pa zato sto su svi aspekti igre razvodnjeni, pocev od prezentacije gde igra vise lici na neki buckuris WOWa i Anime.
Prica, dijalozi... Sve je izgubilo taj ozbiljni, gotik, horor vajb, tu neku misteriju.
Onda borbeni sistem, pa kako moze da bude zanimljivo i uverljivo ako Monk drzi dvorucni cekic a izvodi neke nindza poteze, cemu taj cekic sluzi da ga drzi na ramenima?! Ne kapiram. Kao da ne postoji sinergija izmedju skilova i oruzja, vec skilovi rade zasebno u odnosu na oruzje. Mozda lupam, ali mi se to bas ne svidja. Takodje se izgubio taj osecaj kada nekog udaris tim oruzjem da imas dobru povratnu informaciju, ovde sve nekako kao da prolazi kroz vazduh. Mogu neki da pricaju kako POE ima *****e grafiku i animacije, ali to su po meni gluposti jer u POE bas imas taj dobar/masan osecaj kada udaras, kao u prva dva Diablo nastavka - to je bio po meni glavni detalj zbog kog mi je igra toliko dugo drzala paznju. Jednostavno to je glavni aspekt tog zanra, borba i taj osecaj koji ona pruza. To se izgubilo.

E pa kada na to dodate sve te druge aspekte koji su otisli u nekom drugom pravcu, dobijate onu vrstu igre koja zeli da se uvuce u **** svima, pogotovo mmorpg igracima, a znamo svi da tu preovladavaju klinci koji su upravo odrasli na Wowu i genericnim korejanskim mmorpg. Pa dovoljno je da pogledate koliko se Blizzard zaneo u tome kada su najavili mobilnu verziju Diabla, oni su se mucenici sokirali kako ih je publika docekala a mislil su da je bas to ono sto svi traze. Pa da, traze to njihovi investitori i shareholderi, a njih samo i slusaju.

Cetvorka je samo jeftin pokusaj da trojku proguraju sa nekom eto kao realisticnijom i mracnijom grafikom. Videcemo, ne ocekujem nista spektakularno.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
2CRAZY (5.3.2021), Willy (19.3.2021)