Prikaz jedne poruke
Stara 30.9.2009, 16:32   #1
manganoid
Član
 
Član od: 21.2.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Kompjuter se SHUT DOWN-uje sam od sebe!

Ciao ljudi, opet ja ali sad sa novim problemom. Da bi shto bolje objasnio situaciju moracu da napishem jednu malu besedu. Elem ovako:
Mashinu sam kupio pre oko 1 god ali sam imao slabu grafichku pa sam hteo da je menjam i pitao sam na ovom forumu shta mi je chiniti zbog napajanja. Kupio sam jachu (koja je navedena u mojoj konfiguraciji) i do pre mesec dana nisma imao problema, sve radilo super. Ali od skora imam chudne probleme i simptome. Do pre mesec dana je situacija bila ovakva:

CPU SocketAM2, AMD Athlon64 X2 Dual-Core 5000+ 2.60GHz/1MB BOX 64Bit
MB SocketAM2+ nForce560,Gigabyte GA-M56S-S3 PCI-e/DualDDR2/SATA2/RAID/GLAN/SB7.1/1394
Memorija DIMM DDR2 2x1GB, 800MHz OCZ Titanium XTC/EPP/CL 4-4-4-15
HDD SATA2 7200 400GB Hitachi Deskstar 16MB
DVD+/-RW Pioneer DVR-215D black SATA 20xdvd+/-, 10xdvd-r/+r DL, 2MB
ATX Middle Tower 400W Codegen 604AL-CA,USB & AU, LCD, Fan, Black (20+4 pin)
Monitor TFT 19" Samsung 920NW 5ms, 300cd/m2, 700:1,160/160,WIDE,Black/Silver
MSI RX3870-T2D512E-OC (Radeon HD 3870)512MB DDR4
Creative SoundBlaster Live 5.1
UPS Inform GUARD_S 600VA (povezan preko COM1 porta na PC)
- kucishte ima svoj led displej spreda koji mi pokazuje da li radi HDD, i koje su temperature.
Operativni systemi: Win XP SP3 professional 32bit i Win 7 RC1 64bit

Do pre mesec dana Everest (a i sam ATI CCC), mi je pokazivao da je temperatura grafichke oko 40 Celzijusa na "idle", (toliko je bio otprilike i merach na kucishtu) a kad igram dodje i do 65, medjutim imali smo selidbu, pa sam shetao komp tamo vamo i pre mesec dana ja ukljuchim kompishu, kad ono Led displej nece da radi osim ako mu ne pritisnem dugme "reset" ispod displeja (to dugme je samo za displej, nije ONO reset dugme za resetovanje kompa) i tako svaki put kad upalim rachunar. Rekoh sebi Nema veze. E ali tada sam primetio da mi je grafichka na idle oko 46 C, a od pre nedelju dana ne pada ispod 50 C (shto mi je neuobichajeno). Sve ovo ne bi bilo toliko strashno da mi se komp nije pocheo Shutdownuje sam (znachi ne ugasi kao kad nestane struje vec "ljubazno" izadje iz windowsa i ugasi se BEZ IKAKVOG UPOZOREENJA). To mi se najcheshce javlja kada ostavim komp na internetu da mi downloaduje fajlove preko US Downloader-a. Probao sam da ostavim komp da nishta ne radi preko nocu i nije se ugasio, ali ako neshto d-loaduje, onda se maltene uvek ugasi ali nikad u isto vreme. Otvarao sam kucishte, raskachio komponente, chak sam otvarao i napajanje, ostavio levu stranu kucishta otvorenu da se bolje ladi ali Jok, sve isto, ista temperatura grafichke, a kuler ne radi jache da bi je spustio ispod 50 C. a komp se opet gasi. E onda mi je par puta komp u XP-u "poplaveo" kad sam kliknuo da promenim sajt u Firefox-u a radio je US downloader i dao poruku BAD_POOL_CALL (sa razlichitim adresama). Probao sam da ostavim USDownloader u Win7 i samo se jednom rerstartovao nocu (dok sam pajkio) - i to dok je radio USDownloader a istovremeno je i Avast vrshio scan - ali se komp nije ugasio vec restartovao. E da, pre par nedelja sam digao win 7 posle par nedelja nekorishcenja i rezolucija u Windowsu mi je bila 800x600 i u Cataluystu nisam mogao da je povecam (nije bilo vecih rezolucija u meniju). Onda sam ja promenio rezoluciju u samom desktop settings-u (il kako se vec zove) i onda je i catalyst 'primetio' da mi grafichka podrzhava vishe rezolucije). Chudna stvar mi je i to shto mi Windowsi pokazuju da mi Athlon radi na 2.61 a ne na 2.60 GHz (chak mi je VMWare rekao da je 'izgleda' takt na procesoru promenljiv pa zato ce performanse emulacije biti slabije ili tako neka glupost). Proverio sam i Avast-om u win7 i NOD32 u XP-u, nashli su neke male problemchice, ali nishta critical. Probao sam i spyware doctor, nashao je 675 problema i sve ih je 'navodno' ochistio (mada se pozhalio i na module u USDownloaderu). Sve u svemu, najvishe me nervira ovo gashenje i ne znam shta vishe da mu radim. Sumnjam da je u pitanju napajanje, mada radilo je do skora o.k. Probao sam da igram ceo dan (Prototype na max detalja, 1440x900), temp grafichke je skochila do 65 C i nishta vishe, sve radilo O.K. Chudno mi je i to da Windowsi se ne bune kada se ukljuche, tj nema onog "Windows has recovered from a seious error..."!
PLS HELP i Hvala unapred

P.S. updateovao sam BIOS pre mesec i po dana jer mi stari nije imao podrshku za Virtualization.
P.P.S zaboravio sam da napomenem da mi je HDD podeshen u AHCI mod.

Poslednja ispravka: manganoid (30.9.2009 u 16:46)
manganoid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke