tema: [Mobilni telefon] TV Mobile T737B
Prikaz jedne poruke
Stara 21.3.2010, 17:10   #2
qwerty
Član
 
Član od: 7.2.2007.
Poruke: 213
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 79 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Kineski dual SIM telefon T737B user review[WiFi, TV, FM, TouchScreen, Accelereometer]

Nedostaci: Potrudicu se da napisem i najsitniji - nema tihog profila bez zvukova i vibracije, ne mogu se postavljati photo(i video) caller ID (mada mozete kontakte dodeljivati grupama kojih ima 5, u okviru kojih se moze postaviti posebno zvono i slika), nepouzdan (mlada stvar na trzistu su ovi kineski telefoni), garancija mesec dana (u neku ruku macka u dzaku), nedostatak landscape moda prilikom kucanja SMS-a, nema handwriting u SMS-u iako ga ima u podesavanjima, nemogucnost postavljanja custom zvuka za poruku(za zvono moze bilo koji mp3), ne cita office i pdf dokumente po defaultu, potrebno je puno vremena i zivaca da konfigurisete email, YouTube(koji ja jos nisam uspeo da pustim u pogon) i GPRS i MMS.
Dobre stvari: niska cena, veoma funkcionalna naprava,ultimativna igracka “za sve pare”. Slika, snima video zapis, snima TV i FM, wifi je tu za casual surf I proveru emaila(moze da se namesti POP3 i IMAP4, frenkventnost provere poste kao i preko cega ide wifi ili gprs), cim stavite slusalice u njega odmah prebacuje zvucni profil na “headset”, prisustvo akcelerometra, 2 baterije. Meni je pozitivna stvar recimo bila i otklanjanje gorenavedenih nedostataka, zabava za geekove, mada za vecinu ljudi ne.

Eto, pokusao sam da vam malo priblizim ne samo ovaj model, nego i sve prisutnije kineske mobilne telefone na nasem trzistu. Veliki broj modela u tom cenovnom rangu ima isti hardver, sem dizajna kucista, tako da ovaj opis mozemo slobodno relativizovati malo, nece biti strasno. Generalno, ja sam veoma zadovoljan onim sto imam za 90 evra. U trenutku kupovine ovaj telefon imao je istu cenu kao i: Nokia5200, Sony Ericsson W350, Samsung J700 (navodim radi poredjenja, ako neko ovo bude citao za koju godinu)….
Molim vas ako planirate komentare- <ubaciti brend ovde> je bolji/a! – napisite i zasto i koji to model.


Dodatak:
Zamerka za poziciju memorijske kartice, telefon mora da se ugasi da bi se izvadila. Kretanje kroz menije i slicne stvari ide tecno, nema kocenja.
Ja ne koristim blagodeti sinhronizacije, ali sam probao da vidim hoce li da radi.
http://www.china-mobile-phone.com/service/download.htm
Taj program (za sinhronizaciju) je pisan za XP, ali radi besprekorno na Win7. Probao sam sa sinhronizacijom poruka. Lagano za snalazenje i sve radi.
Zanimljivo je mozda navesti da imate opciju snimanja razgovora, i to radi bez problema. Takodje, simpatican detalj je mogucnost pustanja pozadinskih zvukova tokom razgovora. Imate 10 predefinisanih(npr. saobracaj, restoran, ulica...) i 10 slobdnih mesta da stavite vase.
Baterija: Dva dana(i noci). Ako samo pricate i saljete po koji SMS moze i preko 3 dana. Ako se igrate ili gledate tv - par sati.
Video: Pozitivan utisak. Moguca je reprodukcija formata flv, 3gp, mp4. Ostale nisam probao. Titlovani mp4 me je prijatno iznenadio, veoma lepo se sve to vidi.
Spoiler za Titlovani mp4:
Ne zamerite mi sto sam nevest u fotografisanju.


Slike u nekom narednom postu.
Pozdrav

Poslednja ispravka: qwerty (21.3.2010 u 18:30) Razlog: dopuna
qwerty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku qwerty na korisnoj poruci:
mciggzy (21.3.2010), NjegovaWisost (22.3.2010), Željko (21.3.2010)