Prikaz jedne poruke
Stara 3.11.2005, 1:09   #29
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Stare i nove igre

Pa, u principu, o ukusima ne vredi raspravljati.Neko voli dinamične igre gde je svaki sekund igranja bitan, a neko voli igre sporijeg tempa, gde se o svakom potezu može dugo razmišljati.U prvu grupu spadaju recimo FPS-ovi, Real-Time strategije, auto-moto simulacije...dok u drugu možemo svrstati neke logičke, zatim društvene igre (tipa šah), potezne strategije tipa već pomenutih Civ-a i UFO-a, zatim neke avanture...Ja, iako sam (barem dok sam imao vremena za to) odigrao gomilu igara iz obe grupe, nekako mi više leže one koje se dugo igraju i gde se svaki potez može pažljivo planirati, a to su uglavnom strategije, i zato mi je CIV najomiljenija igra svih vremena.
No, otišao sam suviše offtopic, jer ipak se ovde raspravlja o nove vs stae igre, a ne brze vs spore U svakom slučaju, i to zavisi od ukusa.Da li su igre izgubile seksipil ? Jesu.A da li se danas prave loše igre ? Pa ne baš.U svakom slučaju starije igre su i dalje dostupne, a vala i one još starije, sa drugih platformi (Spectrum, C-64, Amiga) koje se mogu igrati uz pomoć različitih emulatora, barem toga ima na kilo, pa svako može da nađe šta mu odgovara.Baš smo skoro napravili jedan turnir u Sensible Soccer-u, ah kakva nostalgija
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke