Prikaz jedne poruke
Stara 19.9.2006, 1:37   #11
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Cudi me da debata o fotografiji nije posla od coveka kao najbitnijeg cinioca. Recimo desna hemisfera mozga upravlja levom rukom i to je kreativni deo nase licnosti. Nasuprot tome leva hemisvera je racionalna i prakticna pa shodno tome upravlja desnom rukom. Rukujemo se desnom rukom, vise je desnjaka, radimo desnom rukom i cesto je ( mada ne i uvek ) desna ruka jaca.
Oni koji dobro poznaju ljudsku prirodu i manipulisu sa njom tacno znaju koju hemisferu treba iritirati da bi skrenuli paznju i ostvarili zeljeni cilj. To je ono sto je bobi vec napisao samo iz mog ugla gledista.
dakle kada su logotipi u pitanju, nazivi firmi ili kad nesto treba prodati ili ponuditi mora se ukljuciti racionalni deo svesti. Kupac u ovom slucaju mora znati sta dobija za svoj novac i kako ce do njega doci.
Drugi primer su profesionalne televizije. Pogotovo kada su emisiji koje ide u zivo. Gosti na koje se treba skrenuti paznja sede uvek s sleve strane a spiker sa desne. RTS - Kljuc Pink = zamka BK - Klopka itd....
Ustvari sagovornici su u vecini politicari, koji trebaju da pobude u glasackom telu osecanje pravednosti, pripadnosti...
Izuzetak je BE 92 - Utisak Nedelje gde Olja Beckovic sedi bas sa leve strane. Zasto? Pa ona je uvek dominantna u odnosu na svoje goste a ima i zivo ukljucenje sa gledaocima pa me ne cude reakcije o spomenutoj voditeljki koje se krecu od bezobrazna do fenomenalna. Ona je dakle u centru paznje jer pobudjuje nase emocije na ovaj ili onaj nacin.
Nadam se da nisam smorio a imam ako ima zainteresovanih mnogo toga da kazem upravo o nesvesnom delu nase psihe, kojoj se svi bez izuzetka povinujem, katkad nesvesno.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku AstraLogos na korisnoj poruci:
Down Force (4.4.2009)