Prikaz jedne poruke
Stara 30.12.2018, 22:50   #21
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Kuler za hladjenje cipseta (severnog mosta)?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Druze, gigabyte ploce za am2/am3/am3+ procesore, al sve do jedne koju sam probao, su standardno imale temperaturu cipseta oko 80 C. Cak sam na jednoj koju sam ja koristio probao da modifikujem kuler, stavim veci sa 4cm ventom (kojii je vrteo na pitaj boga koliko obrtaja, na maksimumu je bio kao turbina). Nista. E onda sam probao da zabice zamenim srafovima sa maticama i malo bolje "pritegnem".

Rezultat: mrtva ploca.
Evo imam neku najjeftitiniju am3+ plocu, cini mi se ga-780t d3l da je model, isto "vruc" cipset, godinu dana rudarila, posle 2 godine bila u radionici u nehumanim uslovima (leti preko 40c sobna temperatura) i evo vec 3 godine gura laku gejmersku madinu sa fx4300 i gtx750ti.

Tako da se ja ne bih previse cimao sa tim, ak ok joj je sudjeno trajace , jedino vrm probaj da bude provetren (one kockaste budze oko cpu socketa)
Posto kuciste racunara nema velikih opcija za provetravanje....bocni ventilator izbacuje topao vazduh.... da li je dobro da onaj sa zadnje strane ispod napajanja (odmah iznad graficke), okrenem da ubacuje vazduh u kuciste...ili da ostane da izbacuje?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke