Prikaz jedne poruke
Stara 14.6.2020, 20:54   #589
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Od kada čitate "Svet kompjutera"?

Citat:
dejan_osipaonica kaže: Pregled poruke
Naj veca je fora sto je tesko odrediti iz kog vremena potice tekst jer se savim fino moze odnositi i na danasnje vreme

Daaaa..... reaktivacija teme me je naterala da procitam ovaj tekst nakon toliko godina! Tema pirata je u to vreme bila vrlo omiljena u stampi, posebno se to odnosilo na "racunare" koji su znali preterati do granice dosade. Naravno, uvek je tu bila negativna konotacija ali se sa sadasnje tacke gledista vidi koliko su velike (moze se reci- ogromne) zasluge pirata u kompjuterskom opismenjavanju tadasnje omladine. Najveci deo balavurdije sa pocetka teksta je pazario piratske kasete da bi se igrao (verovatno njih 95%), da bi se tek mozda nekih 10% posle ozbiljno posvetilo izucavanju programiranja. Tihomir je u vreme pisanja teksta bio momak u dvadesetima, danas je sto se kaze 'pred penziju'. Eto kako vreme leti



Zao mi je danasnje omladine koja nikada nece moci da oseti zadovoljstvo prelistavanja kompjuterskih casopisa iz 80-ih. To je za ljubitelje racunara bio skoro pa jedini izvor informacija jer nismo imali internet a pristup do BBS je imao vrlo mali broj ljudi. Cesto sam za kupovinu mojih omiljenih novina zrtvovao dzeparac namenjen za hranu tokom velikog odmora ali zadovoljstvu nije bilo kraja. Kupovina tri vodeca casopisa svakog meseca je predstavljalo dosta skup hobi za ta vremena, pogotovo za djake i omladinu.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
Oggy (15.6.2020)