Prikaz jedne poruke
Stara 11.6.2006, 14:30   #38
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
Dacko kaže:
@magneto: Davno se odustalo od pokušaja da se reč zadnji u značenju poslednji proglasi nepravilnom. Danas se u svakom pogledu smatra potpuno ravnopravnom i ispravnom, a oni koji još zameraju drugima na njenom korišćenju samo pokazuju da nisu čitali literaturu o srpskom jeziku napisanu u poslednjih dvadeset godina, već su zapamtili šta im je nekad davno govorio učitelj i brže-bolje koriste priliku da to svima stave do znanja, ne misleći na to da se i jezik menja i da neka pravila ne važe zauvek. Da se i ja držim onoga što su me u osnovnoj učili, mislila bih da je nepismen svako ko napiše Drugi svetski rat velikim slovom ili nažalost sastavljeno, jer se po starom pravopisu nije tako pisalo. Ali, eto, proučila sam i novi i neće mi se desiti da se obrukam i ispravljam nekog ko pravilno piše.
Lepo, ali to gledano sa logičke perspektive (a što je meni još bitnije i lingvističko-estetske), nikad neće biti pravilnost. Uvek kada budem čuo "zadnji" umesto "poslednji" u odgovarajućem kontekstu, paraće mi se uši, big time. Nisam li u pravu koleginice Imzadi?
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke