tema: AMD Navi
Prikaz jedne poruke
Stara 31.10.2020, 0:16   #252
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
@ Renner

Pola foruma preslo na Ryzen a ti opet vrtis neku svoju pricu... Kakvi izgovori, ljudi ovde bez femkanja kupuju AMD procesore, ne blamiraj se. Imas teske posledice zbog 10-15 godina dominacije Intela.
Intel je tada za ~200e ponudio CPU koji je mleo skoro citavu deceniju, i onda dodju AMD botovi da trube kako je to bilo lose vreme. Lose za vas zagrizene fanbojeve jer je Buldozer bio kornjaca u igrama, nije vam smetalo da igrate strategije sa padovima na 10fps, mnogo vam je znacila usteda od 30-40e u odnosu na tadasnji i5. Sad vam 300-400e za CPU i 500e za GPU postalo normalno...
"Mleo deceniju", rofl, blagodeti stagnacije tržišta. I danas ima igara koje mogu biti samljevene od bilo koje grafičke, ali su usko grlo sa procesorima zbog jednog ili dva iskorištena treda, čisto da nas podsjeti na stara dobra vremena Intel dominacije. Još si morao plaćati premijum da bi imao otključan množilac i mogućnost overklokovanja, praksa koju Intel i danas čak pokušava da njeguje, možda je još trebalo da im kažemo i hvala, mo'š mislit'. Nije ni čudo što svi prelaze na Ryzen, ali ima ih još koji se opiru, ili možda i pređu ali stara ljubav zaborava nema, pa čim se prilika ukaže aha, znao sam da će i AMD tim putem. Možda i hoće, al je još koju stotinu dolara prerano za kukanje.

I još onda posle loženja da AMD zaostaje za nVidijom dvije generacije vidiš ovakve rezultate od RX6000 serije, mogu da zamislim da nekima ovdje što panično po običaju lajkuju odreda sve pro-nv komentare nije baš lako. Takvi će, mislim, tek "teške posledice" da osjete. Ne mogu reći da mi je žao.
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
zeljo (31.10.2020)