Prikaz jedne poruke
Stara 24.10.2020, 23:08   #25
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Novi Gaming PC

Ako se odlučiš za Ryzen 5 5600 onda definitivno idi na kvalitetnu X570 ploču zbog PCIE4, trenutno nema razlike ali dugoročno za 5 godina sa nekom 4070 karticom možda bude razlike.

Mada budi oprezan, malo dodaš sa 3600 na 5600, malo na ploču, što sam kažeš napajanje... završiš sa 3000€ za čas.

Corsair je ok. 650w bi trebalo da bude dovoljno, 3070 će biti 1x 8pin... ako baš imaš para gledaj 700w al' računaj da će amd karta u rangu 3070 verovatno isto imati 8pin ili čak 6pin. Ako ne misliš trpati 6x ssd/hdd, 7 usb uređaja, bla bla... nema potrebe.

Kućište je bitno zbog 1. hlađenja, 2. rasporeda komponenti, klirensa za grafičku (npr. dal smeta hard pa ne može da stane veća grafika), 3. sigurnosti i 4. hlađenja (da, opet).

Na 3600 ti je fabrički kuler ok ako nećeš klokovati, za 5600 ne znamo još. Tu opet stupa na snagu kućište, recimo (kinesko-nemački) LC-CosmoCool 120 ne može da stane u "pretanko" kućište jer mu treba 17cm iznad ploče. A hladi kao Evo212 možda i bolje.

Ja ne volim vodeno hlađenje, al imaš tih gotovih rešenja gde dobiješ radijator sa 2 ventilatora i kuler za procesor... pa se lako namontira, nema sastavlja cevi, seckanja, curenja... al pazi u tom slučaju da namestiš config tako da se ne stvaraju balončići u samom kuleru ili na izlazu iz radijatora (npr. u reklamama cevi izlaze gore, al pravilna montaža je sa scevima dole).

LM, ako ne žuriš, sačekaj da vidimo real-time testove 5600 itd. taman će i grafike pa da ćeš videti i sam isplati li se doplatiti masno za to što se dobija, ili se više isplati uštedeti malo a dobiti i dalje super komponente jer ti i ne treba bolje.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
maxiMD (24.10.2020)