tema: Coming soon
Prikaz jedne poruke
Stara 13.11.2021, 19:40   #1951
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Ne kapiram vas... zar nije lakše reći meni se ovo ne sviđja, neću da gledam i gledati nešto što vam se sviđa, nego gledati ono što vam se ne sviđa samo zato što je popularno pa onda doći i pričati svima nama zašto vam ne valja?

Život je previše kratak da bi ste gubili vremene na stvari u kojima ne uživate...

Previše si uprostio, pa time i pogrešno protumačio stvari...

Biti ljubitelj SF-a nije lako u današnje vreme i kao takav, ne mogu olako reći ovo mi se ne sviđa i neću da gledam, jer ponuda i nije neka (ili beznačajni i bezidejni "indie" proizvodi, ili šareni, bučni i bezidejni blokbasteri). Dodatni problem pravi to što je trenutni fokus murikanske popularne kulture upravo na SF-u, a to podrazumeva prilagođavanje kvaliteta finalnog proizvoda (ispod)prosečnom konzumentu koga su juče zanimali zombiji, prekjuče vampiri, sutra nešto treće na šta će ga krupni kapital usmeriti. Ni to što je takav materijal "dostupniji" od nekog drugog, kvalitetnijeg, a manje komercijalnog, ne pomaže mnogo.

Istina, lagao bih kada bih rekao da u tom šarenišu nema i interesantnih epizoda. Ajronmenisanje mi je bilo zabavno. Čuvari galaksije i Crna udova takođe. Dobra podela uloga i vickast scenario i danas ipak nešto znače.

O čemu ja to, uopšte, govorim? O tome da sam, kada se svakodnevno iščupam iz sivila življenja u ekonomskom tigru Evrope, često bivao previše smlavljen (a u stvari lenj) da bih posezao za kvalitetnijim sadržajem, već se opuštah uz gorepomenuto. Tako stigoh do silnih GB filmova koji su mi na tekućem gledanju, a koji su, garant, vredniji vremena od letećih Kineza i plivajućih zmajeva.

Veliki je broj manje poznatih filmova o kojima ne mislim najbolje, ali na forumu ne pisah o njima i to je logično - zašto bih nekoga davio kritikujući nešto što on ionako ne bi gledao? Umesto toga, naravno, okinem po trenutno popularnijim filmovima. Ne radim to da bih pametovao, već zato da bih nekome kome treba i pogled iz drugačije perspektive uštedeo vreme. Isti me razlog natera da pre gledanja nečega pročitam tuđe osvrte (i uštedim sopstveno, pritisnuvši bez kajanja odgovarajući taster).

Sve što ubuduće mogu je da stisnem zube, sačekam da se ovo holivudsko tupljenje isprangija i budem mnogo striktniji u tome na šta trošim slobodno vreme.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
perablenta (13.11.2021)