tema: AMD Ryzen
Prikaz jedne poruke
Stara 5.3.2017, 19:48   #1003
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

Njemu se to ne moze dokazati. A sta bi bilo da taj 7700K uporedimo sa 1700X u nekom renderovanju i programu koji zna da iskoristi u potpunosti 1700X i sva njegova jezgra? Bas se pitam ko bi onda odneo pobedu. Po meni onaj ko daje za procesor preko 300 dolara je covek koji se bavi nekim poslom i taj procesor ce da mu donosi pare, pa ce ga moci i otplatiti. A za igrice davati po 400 dolara za CPU je bacanje para, a to uzimaju samo oni burzuji kojima se eto moze. Drugo sto vi ovde porediti je da li ima 200FPS-a ili 250FPS-a.. Kao da ima razlike.. I ne znam po koji put citiram nekoga, procesore koje je AMD izbacio nisu namenjeni gejmerima nego poslovnim ljudima.

Ako je gledati po nekoj logici Ryzen 1500X bi trebao biti u sustini isto sto i 1700X samo sa 2 jezgra manje i sve po ceni od 230 dolara. Sto opet po nekoj logici znaci da ne bi trebala postojati velika razlika izmedju 1700X i 1500X u igrama. Ovo nije bio slucaj kod FX procesora jer je kod njih smanjenjem broja jezgara se smanjivao i broj FPU jedinica, sto je znatno uticalo na perfomanse. Barem ja tako mislim.

@doctor
Covek je objasnio i rekao sve u jednom postu. Kada izadju 4/8 i 6/12 procesori onda cemo da vidimo ko ce biti jaci.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke