Prikaz jedne poruke
Stara 12.9.2007, 22:43   #11
duschan
Član
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Temerin
Poruke: 352
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 129 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku duschan
Određen forumom Re: Nakon OC-a Athlona 64 3200+, komp se nekada ne startuje iz prve... ?!

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
hmm... ali ja nisam podizao napon kada sam radio OC... mada pretpostavljam da svejedno proc vuce vise nego ranije... mozda bi podizanje napona i pomoglo? samo, nisam siguran kako se ta opcija obicno zove i gde u biosu nalazi, koje su standardne vrednosti i za koliko bi ih trebao/smeo povecati... ne bih se usudio da sam cackam... al' zato ste vi tu... zar ne
Ja sam na mom sempu digao napon na 1.55v (tako pishe u bios-u), a u cpu-z i drugim programima ochitava ~1.46. I na tom naponu se klokao do 2.7ghz stabilno (max 2.8), a rame sam podesio na 133mhz (kad se poveca fsb na 300 onda je to 200mhz), a ht link sam stavio na 2.5x. A napon sam najvishe digao do 1.6v(ochitava u cpu-z 1.5v) i dao se malo vishe klokati, al samo malo vishe za 100mhz, a grejao se ko lud u odnosu na 1.55v(1.46v).
Nadam se da si razumeo da su ovi naponi u zagradama naponi koje su ochitavali programi, a ovi ispred zagrade odabrani naponi u BIOS-u.

I da nemoj da ga klokujesh puno sa box kulerom.
duschan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku duschan na korisnoj poruci:
polarnimeda (13.9.2007)