tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 24.12.2017, 18:56   #3580
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

Realno, desetka jeste proizvod dr Frankenštajna upravo zato što je nedosljedna. Nema pravila ni u čemu, pa ni u sistemskim zahtjevima za ovaj OS koji ni danas nisu jasni:

- različiti ljudi sa krš kompjuterima (core2duo i sl.) imaju stabilniju desetku od nekog ko ima kompjuter star 1-5 godina sa Intel/nVidia platformom,

- Intel cpu/AMD gpu ili AMD/nVidia kombo se takođe nije pokazao SVIMA stabilno kako bi (logično) trebalo da bude. Ljudi se masovno vraćaju na sedmicu i osmicu, kad pravim nove i gotove konfiguracije svega mi 2 od 10 ljudi izričito TRAŽE win10, a ostali se i dalje drže 7 ili 8.1, jer su se zaista pokazali stabilnijim, manje nametljivim i manje pogubnim po samog korisnika. Problem desetke je što ni Microsoft ni zajednica ne znaju odgovor na konstataciju slegnutih ramena koja kaže "kod mene radi super, a kod tebe ne znam zašto neće". Sloboda korisnika je svedena na goli minimum u odnosu na prethodne verzije Windowsa, a ovo dodatno udaljava ljude od desetke. Ima ljudi koje bi zaista "bolio q" za telemetrijom i prikupljanjem "analitike" kad bi im kompjuter radio brzo i uredno, ali čak ni to nije slučaj, i podbacili su debelo u tom allround segmentu, gdje se i danas sedmica pa čak i matori XP drže suvereno na tronu.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke