Prikaz jedne poruke
Stara 12.1.2022, 20:36   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: QD-OLED monitori stižu

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ja ću da premostim čekanje sa jednim "običnim" OLED TV-om, nadam se do kraja ove godine. To će da pokrije filmove, serije i gamepad igre... A monitor će ipak morati da sačeka dok QD ne postane pristupačan.
slicno razmisljam, uzecu ove ili najkasnije sledece godine OLED TV (ako nista ustedelo se od neodlazenja na more ovih godina) i koristiti ga samo za filmove i igre. drugi tv, koji vec imam, bio je i ostace kao monitor za PC i TV, za sportske prenose i slicno. bice oslobodjen najboljih filmova i igara.

to je jedini nacin da budem i miran i da uzivam u vrh kvalitetu. meni qd oled iskreno i ne treba, jer mi je soba ionako stalno zamracena, necu previse dobiti od 1000+ nita, ne patim za time. samo hocu da crna bude crna. infinite contrast. burn in je jedino sto je problem i resava se kako vec rekoh, sa dva tv-a, dok qd-oled ne bude preuzeo volan.

a za igre na oled-u kazu da je ok ako jednu istu ne igras vise od 400-500 sati, sto ja nikada nisam uradio, osim za jednu online igru, sto se nece ponoviti. sve i da nekim ludilom hoce, takve igre nisu praznici za oci, pa ne moraju na oled.

samo da nekako resim pitanje kako to fizicki najbolje uklopiti... u sobi kojoj su dva zida pojeli ormari, a jedan prozori.

ali eto, nek potraje to 4, 5 godina (nisam mislio bukvalno 10 kada sam rekao, mada nije ni to nemoguce, jer proizvodjaci vide da su ljudi spremni da daju dosta kinte za top of the shelf, kada vec pravi razliku), dok ne predjemo na qd oled. pa opet 4,5 godina i ide endgame, microled. tj. uslovno receno endgame, jer se onda necu smiriti dok tv ne prekrije ceo zid.

ali generalno posle micro leda ostaje da se predje jos samo na vr, holograme i to. ali za tv prikaz nema dalje od microled-a. jedino ako se 3d vrati u nekoj bolesnoj formi.

edit: e da dodam i da jos nije potpuno iskljuceno da QD oled nece imati burn in, ali nadam se da ce biti dovoljno manji rizik da ne mora da se brine, ili da ce to garancija da pokriva. u velikoj britaniji ima neka radnja koja daje garanciju i na OLED burn in, a cuo sam da su nekima kod nas menjali panele zbog burn in-a u sklopu garancije. ali ne stoji u ugovoru, tako da... nadam se da im je ovo poziv da uvedu.

edit 2: ko voli ovakve teme, nekoliko kanala uvek izlaze na vrh pretrage i dobri su, ali je meni vincent (HDTVTest) najbolji. redovno izbacuje klipove i uvek su relevantni uz najsuptilniji i najneinvazivniji smisao za humor. top mu je kanal, nadam se da nista nece menjati.

Poslednja ispravka: polarnimeda (13.1.2022 u 2:05)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke