Prikaz jedne poruke
Stara 18.9.2016, 2:26   #24
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Laptop za web dizajn

"osoba koja uzima namenski laptop za to treba da odluci da li ce dobiti znatno bolje iskustvo imanjem graficke (i koliko ce ona da pomogne u odnosu na integrisanu) u odnosu na losiju karakteristiku neke druge komponente."

Problem koji postoji od praistorije Da bude dobro, snazno, kvalitetno, i jeftino

Apsolutno, svako bira sta mu treba. Pre svega sam naglasavao to da su "problemi" diskretne graficke kartice daleko preterani i preuvelicani, do tacke da ljudi koji nikada laptop imali nisu niti videli moj laptop me pitaju "pa to se mnogo greje, ne ?" cim cuju da ima dedicated grafiku. Poenta mog predjasnjeg posta je bila to da diskretna graficka u laptopu nema nedostatke, to jest, ima ih vrlo malo, osim ukoliko je laptop pravljen teslom od strane nepismenih inzenjera, pa se pregreva. Argument cene apsolutno stoji, ali smatram da diskretna graficka itekako pomaze, bilo da neko zeli da opali koji igru, ili da radi dizajn, ili pak neko ozbiljno modeliranje. Provereno, Solidworks, recimo, radi i na integrisanoj, ali prosto dedicated daje udobniji i brzi rad.

Cela poenta, opet, je da diskretna graficka, ukoliko je moguce uzeti je u budzetu, ne smeta, sve i ako je retko koristis. U mojem slucaju, napisao sam ranije, propisno je mucen laptop sa poprilicno ozbiljnom konfiguracijom, koriscen na bateriji, igrani ozbiljni naslovi, radjeno i modeliranje - nikad nikakvih problema nisam imao.

U ozbiljne laptopove ne zalazim. Ukoliko nesto sto kosta 1000e ima diskretnu graficku koja se po pravilu pregreva, neko od inzenjera treba da dobije otkaz. Prvo, zato sto nije tesko razviti sistem za hladjenje koji je efikasan (radi se kompjuterski, i proracuni ne grese), i drugo, ako je Acer (koji vazi za treceklasnog proizvodjaca) uspeo da u vec pomenuto vrlo tanko kuciste ubaci ozbiljan hardver i to sve ohladi, po ceni od oko 500 e, koliko je kostao nov, to bi svakako morao da odradi i laptop sa cetvorocifrenom cenom.

@Lone Wolf Uvek sam o HP imao pozitivno misljenje, a i svi ga hvale, vecito je vazio za Golf 2 u laptop segmentu. Relativno skoro sam video da su ljudi poceli da ih obilaze i da ih kritikuju. Off-topic je, ali bih voleo ako mozes da mi u jednoj poruci napises zbog cega su losi.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke