tema: Far Cry 6
Prikaz jedne poruke
Stara 14.6.2022, 13:26   #29
Gatti.Gatozza
Član
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 38
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 9 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Far Cry 6

Odigrao sam nekoliko sati FC6, pa evo par utisaka.
Ono što moram pohvaliti je glasovna gluma svih glavnijih likova na koje sam naišao za to vreme. Glavni antagonista je dosta pomeren lik, i igrač dosta brzo iskreno poželi da mu poremeti operaciju i da ga, verovatno, pri kraju igre makne.
Sam gejmplej nema iznenađenja u odnosu na ranije delove, komotno može da bude DLC za neki od prethodnoh nastavaka. Igra izgleda lepo, ali ne i spektakularno. Imao sam stabilnih 60 FPS na 1070Ti na high detaljima. Puškaranje mi, sa druge strane, nekako štuca, imam osećaj da je New Dawn bio bolji po tom pitanju. (Izgleda da sam jedan od retkih kojima se ND svideo više od petice.) Dosta brzo sam dobio prilično cirkusantski arsenal oružja. Interfejs inventara mi je bio malo čudan i nije mi legao.
Ono što me je nateralo da deinstaliram igru je u velikoj meri zasluga Elden Ringa koji je zadao domaći po pitanju pristupa mapama i open worldu. FC6 me suviše vodi i sve je nekako na dlanu i kao po šinama. Na mapama mi piše koliko moram da budem jak da bi otišao tamo, dok je ER to radio tako što te najozbiljnije išamara ako kreneš negde gde ne treba. Mnogo efektnije za uživljavanje u igru. U FC uopšte ne postoji neka misterija i napetost. Ništa novo za FC naslove i ranije mi to nije mnogo smetalo, ali je ER pokazao da to može da se uradi mnogo bolje.
Gatti.Gatozza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke