Prikaz jedne poruke
Stara 8.4.2010, 13:34   #16
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Hard Disk (laptop)

Citat:
zlaja_ks kaže: Pregled poruke
Sata kontroler u tvom racunarau podrzava sata I standard , ali mozes da ubacis i disk sata II standarda, samo ce brzina transfera da bude manja od moguce za taj hd.
Za pravilnu ugradnju , na tom sataII hard disku treba postaviti jedan dzamper na njemu i tako mu reci da radi u sata I standardu i sve ce biti ok. Gde treba da postavis pise ti na samom hard disku a i dzamper dobijas uz njega.
Aha, HVALA puno! Sada je puno jasnije!
Nikada do sada nisam radio zamjenu/ubacivanje hdd-a pa mi je sve ovo novo...
Ali nakon ovoga što si naveo, sve je puno jasnije kao što rekoh.

Malo sam googla što se tiče dzampera (da vidim kako to uopšte izgleda),
i moram da te pitam da li je to ovo ispod:

Da li je to ovaj mali plavi dio, koji pravi kontakt između određenih djelova i govori
HDD-u u kojem režimu treba da radi?!


A što se tiče novog HDD-a, koji je brži (ima veći protok) od ovog starog, znači neću moći da iskoristim tu prednost,
jer moj laptop ne podržava tu brzinu je tako. Al' nema veze, mnogo bitnije mi je da riješim problem sa kablovima.
Šta tu mogu da uradim, jel imaš neku ideju?!


Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
istakni kabl iz harda i utakni ga opet... možda je samo kontakt
Radi sam to već juče!
Izvukao sam HDD iz njegovog "ležišta" i ponovo vratio.

Ono što me iznenadilo je da HDD nije pričvršćen nikakvim šrafovima za sami laptop!
Kada se skine plastični poklopac sa donje strane laptopa gdje je hard, on je samo "uboden" u konektor sa laptopom, a na drugom kraju stoji
kao neki komadić sunđera koji popunjava to "ležište" hdd-a, da on ne bi mogao da šeta levo-desno!

Da li je ovako na svakom laptopu, ili ACER nije mogao čak ni da učvrsti HDD za laptop!
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke