Prikaz jedne poruke
Stara 6.4.2008, 1:41   #2
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje

Nadam se da necu lupiti, jer nisam bas dobro slusao na predavanjima, ali da probam ...
Ovi crni kablovi bi trebalo da su opticki ( trebalo, da li jesu nemam pojma, jer u ovoj zemlji nista nije kako treba ), jer preko optickih kablova signal dolazi do zgrade. Ova kutija bi trebalo da je konvertor sa optike na koaksijalne kablove.

Ako sam pogresio, neka me neko slobodno ispravi.

U sustini, svi ovi kablovi bi trebalo da idu kroz zemlju, a ne preko krovova, ovako na divljaka. A to idu na drugu zgradu jer signal ide dalje. U sustini, tesko da ces ista uraditi, jer je kablovska tako sprovedena svuda po gradu ( mislim na SBB, za ostale ne znam ), dakle na divljaka. Ko im je to dozovlio, nema pojma, ali ga treba streljati. Ocigledno je da se to radi ili na potpuno ili na precutno odobravanje bilo gradskih bilo republickih vlasti. Pa kada su meni uvodili kablovsku, pokazali mi ljudi cime prebacuju kablove sa zgrade na zgradu - stapom za pecanje. Ne, nije sala.

Poslednja ispravka: Apostol (6.4.2008 u 1:52)
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke