Prikaz jedne poruke
Stara 31.5.2014, 20:46   #25
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Budućnost Jave i programiranja generalno

Posto se diskutuje o budcnosti Jave i C# skoro sam naleteo na ovo

Oracle tuzio google

Novi C# komplajer

Tako da je zanimljivo videti sta i kako ce se tu odigrati, mislim da uspesnost tih jezika dosta zavisi koliko ih te velike firme koriste i guraju.

Sto se tice PHP nekako mi se cini da dosta programera hejtuju taj jezik i da se sve vise koriste neki moderniji jezici sa nekim frejmworkom za server side (Node.js, Python Django, Ruby on Rails) cak i zvuce kul

Kapiram sta doctor hoce da kaze, ja sam druga godina na FTN-u Racunarstvo i Automatika smer, skoro su bile neke IT kompanije da nam se predstave i otprilike je samo bilo .NET .ASP Java, Spring...itd.

I uvek odovojeno naravno traze da li si .NET developer ili Java.
Tako da se i ja cesto cimam mozda ne samo oko konkretnog jezika kojeg uciti i raditi u slobodno vreme, vec sta raditi da li da vezbam neke algo. probleme, zapocinjem neke moje projekte i aplikacije, citam knjige i dopunjavam znanje generalno o programiranu, ucenje novih jezika...itd.
Ali mislim da se ste u pravu s time da je najbolje raditi sta vam se svidja i sta vas zanima jer ce te svakako dobiti iskustva i postati bolji programer, sto ce nadam se poslodavci prepoznati.
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke