Prikaz jedne poruke
Stara 5.11.2010, 13:56   #1
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Sta je potrebno od opreme za A standard?

Pozdrav,

trenutno imam wifi na B standardu. Od opreme 3D corner antenu rucno pravljenu i Edimax-ov AP. AP ubacen na preporuku provajdera, jer je udaljenost od antena do kompa preko 10 metara ( u mom slucaju od AP-a do racunara ima 25 metara kabela , jer sam racunar prebacio u drugu sobu u odnosu na prvobitnu lokaciju pri uvodjenju WIFI-a pre 4 godine )

U medjuvremenu, nakupilo se u mom selu i sutog i rogatog od internet provajdera. Poceli su da ulecu cak na iste kanale, postavljaju antene bez ikakvog dogovora na dva metra od mog provajdera itd... I sto je najcudnije, to idioti rade i na svoju stetu. Propali su pokasaji za dogovor, i to jedno deset puta. Moj provajder je bas zbog toga odlucio da ubaci i A standard. Korisnici koji polako prelaze, nemaju nikakvih problema. Pa sada i ja polako kontam da predjem na njega.

Interesuje me sta je potrebno od opreme. Nudi i provajder opremu, za 120 evra. Imam opticku vidljivost, udaljenost antene od AP-a sa A stadnardom je oko 800 metara. Udaljenost antene do kompa 25 metara. Eto, to je to, pa bi mi bila potrebna pomoc. Da li je moguce da iskoristim svoju staru 3d corner antenu?

Pozdrav!
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke