tema: Avioni
Prikaz jedne poruke
Stara 30.6.2012, 20:46   #2879
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Od Rusa, s druge strane, niko vajdu nije video, a po najmanje mi.
A od EU i NATO samo prosperitet i korist
Da me ne shvatis pogresno, i ja sam svestan cinjenice da svako gleda svoje interese, to je normalna stvar i nijedna drzava nece uraditi drugacije, i nisam naklonjen ni jednoj ni drugoj strani ali od Rusije smo imali dosta pomoci. Ostavili su nas na cedilu vise puta, ali smo i imali pomoc od iste. Sa druge strane nisu nas uslovljavali nit nas napadali i ubijali. Dok se to za zapad ne moze reci...od Prvog rata pa do danas. Ako se vodimo tom logikom, onda ni mi od zapada nikada koristi nismo imali. Ali zasto bismo mi morali da pratimo okruzenje, i da gledamo ko je oko nas? Da smo tako gledali ranije mi bi bili pod Nemcima, Austrijancima ili Osmanlijama. Postoje sile i na istoku i na zapadu, ali ja nevidim razlog da se priklonimo samo jednima ili samo drugima. Kada smo posle 2 razorna rata uspeli da stvorimo vojsku koja je bila jedna od najvecih sila u svetu, ne vidim razlog zasto danas ne bi bili makar normalna neutralna drzava. Samo treba raditi na tome i promeniti svest ljudi, a ne bombardovati ih pricama kako ne mozemo sami, kako nam treba pomoc i kako trebamo da biramo strane. Doneti zakone i sprovoditi ih, nije to toliko tesko.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke