Prikaz jedne poruke
Stara 17.1.2010, 3:19   #143
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Sarmatian, mogu da ti oprostim što si težak smarač ali ne i što izvlačiš moje reči iz konteksta. Pa pre samo par postova sam rekao da je Dragon Age dobra igra ali ne i toliko dobra kao BG. Mada opet, dobra je zato što joj je konkurencija nikakva, pa nije teško biti ćoravi kralj u zemlji slepih.

Nemogućnost ubijanja NPC-jeva u Bloodlinesu i Tormentu nisam naveo iz prostog razloga što te dve igre nisam igrao (znam, shame on me). S druge strane, u Witcheru postoji mogućnost ubijanja NPC-jeva (force-attack fazon), samo što ti je to promaklo.

Sličnosti između Kivana i Zevrana ne treba tražiti u njihovom backgroundu i motivima, nego u rasnim sličnostima. I jedan i drugi su dobri sa lukovima, imaju high-dex skorove, itd - što mi je malo čudno za BW koji se busa da je raskrstio sa Forgotten Realmsom, a opet pravi likove koji kao da su izvučeni iz Fearuna i Srednje Zemlje - patuljci vole da se krljaju i opijaju, elfovi su po običaju pede*asti (u DA je to dočarano na tako suptilan fazon da nemam reči), preferiraju lukove i strele, okretni su, itd. Pronašli ljudi toplu vodu

Jedino mi nisi jasan za superiornost priče u DA u odnosu na Oblivion i Fallout. Msm, po čemu je priča "probudilo se drevno zlo koje šalje svoje mračne trupe da syebu tu i tu zemlju osim ako ih ne sprečiš" bolja od "otvaraju se kapije zla kroz koje će da pokuljaju mračne trupe i syebu tu i tu zemlju, osim ako ih ne sprečiš"? U stvari, od ova tri, meni je priča u Falloutu ubedljivo najbolja, ili bar najoriginalnija. Msm ok, tu je Wasteland, ali bar taj postapokaliptičan setting nije prežvakan toliko puta kao ovaj epsko-fantazijski.

Poslednja ispravka: shrafko (17.1.2010 u 3:26)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke