Prikaz jedne poruke
Stara 23.7.2019, 15:01   #170
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Musiland MU1 - Fino je izrađen, zagreva se jako malo, ne troši puno struje koliko sam primetio i ima jasno više snage od prosečnog telefona. Xiaomiji su inače pristojno glasni ali je jači od njih a npr. u odnosu na Xperia Z3 compact je bez problema duplo jači tako da bez frke pogura moje AKG K92 i nove Takstar Pro 82 koje zvuče bledo na slabom telefonu.

O samom kvalitetu zvuka - ima prilično detaljan zvuk sa finim punim basom ali je malo istanjen u sredini. Dalje sve zavisi koji telefon imate, od Huawei Y7 2019 npr. zvuči 3x bolje i za takav telefon bi vredeo svaku paru jer bi od njega napravio sasvim pristojan audio player. Kada ga zakačim na svoj Mi8 lite dobijem nešto čistiji i precizniji zvuk, puniji u basu ali malo istanjen u glasovima pa je to već malo teža preporuka. Mi5 već zvuči jednako detaljno a čak i nešto punije pa na njega ne bih uopšte stavljao sem ako mi ne treba snaga veća. U poređenju sa Sony Xperia Z3 compact zvuči jako slično, on ima isto tako detaljan ali malo istanjen zvuk, samo što je sa MU1 daleko snažniji.

Iz nekog razloga MU1 + Takstar Pro 82 zvuče jako lepo na mom telefonu, sa puno detalja i snage i verovatno ću zadržati taj kombo. Ne znam tačno gde ću i kada da ga koristim ali nema veze.


Schiit Modi 3 po mom mišljenju zvuči jako lepo. Detaljno i otvoreno ali sa punijom sredinom od većine drugih DAC-ova i bas je izuzetno lepo kontrolisan. Nivo detalja je jasnov viši od npr. FX X6 i Toppinga D10, D30 npr. Sa D50 i M100 (koji zvuče skoro identično) je tu negde sa razlikom da su D50 i M100 oštriji i napadniji a Modi 3 finiji i mekše zvučeći sa punijim srednjim tonovima, a da pritom ne gubi ni jedan jedini detalj.

Da ne dužim, Modi 3 zvuči bolje od svih Topping i SMSL koje sam do sada čuo mada na žalost mi nikako ne možemo da ga dovučemo po onoj ceni od 99$ jer uz shipping i troškove izađe skoro 150€ bez osiguranja za gubljenje i oštećenje paketa i 170€ sa osiguranjem. Meni jedino Khadas Tone Board zvuči bolje od Modija jer ima jednaku količinu detalja a još dinamičniji i puniji zvuk... a pritom je za nas free shipping i solidne šanse da ga propuste bez troškova jer je mnogo manja kutija, tako da on ostaje moja bezrezervna preporuka.

https://youtu.be/kD3gXVrPRM4
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Picard (12.8.2019)