Prikaz jedne poruke
Stara 6.4.2007, 16:48   #7
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Pomoc za izbor fakulteta

Citat:
6am3 Fana71c kaže: Pregled poruke
Ja sam vec gledao, ima super fakultet u Milanu, ali je problem sto ne znam italijanski jezik koji je obavezan za njega. Takodje ima i fakultet u San Dijegu, ali to mi je malo predaleko...
Izvini, ali moram da ti kažem da mi je ovo malo snobovski Pogotovo u zemlji kao što je ova naša, sa materijalnom situacijom takvom kakva je... Razumem ja donekle tvoj problem, ali ako želiš da učiš i da stvarno budeš majstor svog zanata, ime fakulteta tu ne može mnogo da pomogne... Fakultet je samo ulaznica za posao, gde god da konkurišeš, a pogotovo u inostranstvu... Ako želiš "dobru ulaznicu", i ako tvoja materijalna situacija to dozvoljava, idi u inostranstvo... Ali zato pre nego što odeš u inostranstvo sedi i zagrej stolicu sa učenjem stranog jezika.

Citat:
6am3 Fana71c kaže: Pregled poruke
Ne znam, stvarno. U Srbiji je uglavnom poluraspad, sve nesto uvedeno prekljuce, nije ni sigurno da li je priznato ili ne... Jedini fakultet koji mi je zapao za oko je Fakultet za dizajn u Beogradu.
U inostranstvu može biti problem ovo što se desilo sa Univerzitetom u Kragujevcu... A Evropi ništa ne znači reč Kragujevac ili Beograd, već Srbija...(ako razumeš šta hoću da ti kažem)... Što se tiče privatnih fakulteta i viših škola ovde, ja lično ti ne bih preporučila da to upisuješ, jer imam loše iskustvo sa Megatrendom, a ima i primera ostalih studenata koji nakon diplomiranja nisu zadovoljni ni malo... Jedino je Univerzitet braće Karić prolazio malo bolje u Nemačkoj i Austriji (pogotovo u Austriji koja maltene ne priznaje naše državne fakultete), tako da - izbegavaj tu opciju...
I nakon svega, ako možeš da ideš preko i da studiraš, to bolje za tebe... Ali opet ću ti ponoviti da možeš da završiš i najbolji fakultet na svetu, da doktoriraš i ne znam šta već, ali ako ne znaš to što radiš - diploma ti ne vredi. Za dizajn koji pominješ treba ti i talenta i znanja, i interesovanja... a da budem iskrena, pratim na forumu teme vezane za 2d i 3d grafiku, i nisam baš primetila neko ogromno intresovanje sa tvoje strane... Ako želiš time da se baviš, počni da se interesuješ malo više za dizajn, da usavršiš neki strani jezik, i... (sad ću da zvučim kao učiteljica, al nema veze), da učiš za znanje a ne za ocenu... A to pogotovo možeš maksimalno iskoristiti na nekom stranom fakultetu gde se praktično znanje više vrednuje u svakom smislu nego teorijsko...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke