Prikaz jedne poruke
Stara 17.5.2016, 23:26   #100
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
Tih $2 bi naravno Nintendo preuzeo kao i za svoje igre, sigurno to ne bi prebacili na leđa 3rd party-ja koji ionako slabo izbacuje igre za Nintendo.

Ne kapiraš, ništa neće biti skuplje za tih $2, jednostavno Nintendo će se pomiriti da ima $2 manje zarade po igri dok cena igara ostaje ista.
Lako je tebi da ti nekom predložiš da naravno preuzme troškove
Hajde recimo da ih ti preuzmeš?

Nintendo i ako hoće da preuzme te troškove to može da uradi tek za one igre koje su prodate. Ali izdavač pre nego što ih proda mora da plati troškove izrade tih kopija. Tako da će izdavači, a pogotovo oni mali itekako imati rizik na svojim leđima.
Citat:
Naprotiv, već imaš SD kartice od 256GB
Naravno. Po ceni od?
Citat:
7/8 igara na Nintendo konzoli su 3rd party igre!?
Verovatno nisi baš upoznat sa prodajom igara na Nintendo na platformama, u ogromnoj većini slučajeva 18/20 najprodavanijih igara na skoro svakoj Nintendo platformi su Nintendo igre (to je u stvari i jedan od razloga zašto je 3rd party slab na Nintendo platformama), pogledaj samo listu najprodavanijih Wii/WiiU igara, među prvih 20 ima po jednu 3rd party igru, kod PS/Xbox situacija je prilično drugačija.
Naravno da znam da se loše prodaju 3rd party igre na nintendu. Dao sam najoptimističniji mogući scenario da se proda čak 7 3rd party igara na svaku NX konzolu. I čak i u tom super optimističnom scenariju zarada sa kertridžima, u slučaju da nintendo preuzme troškove, je smešna. Procentualno gledano čak iskasapljena.
Citat:
poenta je da flash igre umesto diskova znači da konzola neće imati optiku i potrebe za velikim HDD-om,
A kako ćeš kupcu (kakvih je sve više) koji se navikao na digitalne kopije i da ih downloaduje na hard disk da objaniš da ne treba da brine što nema hard diska ili što je hard disk manji, samo treba da zaboravi na svoju naviku i počne da kupuje kertridže?
Biće čitavih hiljadu kupaca koji će da prihvati objašnjenje a ostali će da ospu paljbu po internetu i još jednom obonove hronično negativne predrasude o nintendu. Taj loš glas će da odmogne više nego što će krtridži da eventualno pomognu.
Citat:
Diskovi pratkično imaju istu cenu, cene flash memorije konstatno padaju.
Nikada memorijski čip ne može da padne na nivo komada plastike i aluminijumske folije. Čak i ako padne na "smešnih" 1-2 dolara to je procentualno i dalje 500 možda i 1000% skuplje od diskova.

Kad se iznose čuveni podaci o prodajams igara tu se uvek govori o shipovanim tj. isporučenim do maloprodaja a ne prodatim krajnjim kupcima. Igre na kertridžima se nikada neće tako olako štancovati nego proizvoditi u opreznijim količinama. Tako da ti podaci nikako ne bi mogli ići u prilog nintendu. Uvek će izgledati da se slabije prodaju. (...I onda bi naravno ti podaci dospeli na portale i opet stari problem, svuda loše vesti o nintendu.)

Citat:
potrebe za velikim HDD-om, to odmah povlači slabije napajanje,
...
Znači flash igre donose mnogo manju konzolu, koja je energetski efikasnija
2.5" hard diskovi troše oko 3W. SSD diskovi troše izmedju 0,5 i 8W zavisi od modela i kapaciteta i da li se koriste ili ne. Što je veći kapacitet i jeftiniji proizvođač SSD troši više. SD kartice troše od 0,3 do 2.88W. Na brzinama koje su još uvek ispod zastarelog SATA 1.0 (1.5 Gbit/s, 150 MB/s) za hard diskove troše 2.88W. Dakle SD kartice isto troše a sporije su. Takođe i dalje mora ostati jednaka rezervisana snaga za USB za externi hard disk.
Tako da nema promena kod napajanja niti dobitaka na tom polju.
https://en.wikipedia.org/wiki/Secure...er_consumption

Citat:
Zašto bi prebacivao igru virlesom ako imam fizičku igru, kupio sam fizičku igru ne digitalnu, znači ubacim i igram ništa ne prebacujem.
E da zaboravio sam da pitam ovde: Je li to uopšte potvrđeno da će za iste pare jedna igra da radi i na kućnoj i portable NX konzoli?
Koliko ja znam potvrđeno je samo to da će u isto vreme da razvijaju igru za obe platforme a ne da će za iste pare da je prodaju. Deluje mi kao nemoguće jer je razlika u ceni igara za konzole i portable prevelika.

...
p.s
Hajdemo još malo matematike:
Ako nintendo, na primer, preuzme troškove za 100 miliona igara po 2-3 dolara po kertridžu. To je bačenih oko 250 miliona dolara.
Uporedimo to sa budžetom (uključujući i marketing) od 40 najskupljih igara ikada:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...mes_to_develop
- To je ravno budžetima najskupljih igara ikada (uključujući i marketing) Call of Duty: Modern Warfare 2 ili GTAV
Zar ne biste više voleli da nintendo te pare spiska na jednu igru toga kalibra?
- 2,5x veći budžet od Red Dead Redemption
Zar ne biste voleli da nintendo te pare spiska na dve igre tog kalibra? Može i ekskluzive da kupi.
- 3x budžet za Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
Zar ne biste voleli da nintendo za te pare kupi tri takve ekskluzive?
- 4x budžet od Crysis 3 ili Watch Dogs
- 5x veći budžet od World of Warcraft koja je inače 38-a na listi najskupljih igara.
- ko zna koliko budžeta za igre tipa Donkey kong country i 3D mario land...

Uzmite u obzir da pare "potrošene" na te igre ne bi bile trošak jer su to ujedno i visokoprofitabilne igre koje naprave još više novca za uzvrat. I privuku još igrača.
Nije valjda da je to malo brže učitavanje (singleplayer) igara toliko super-duper da biste više voleli da to dobijete umesto ovih igara?
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke