Prikaz jedne poruke
Stara 17.5.2016, 19:06   #87
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
Glavni razlog zašto Splatoon nije dobio veće ocene je zato što je igra izbačena sa vrlo malo sadržaja, igra je izbačena samo za 5 mapa, jednim modom i malo oružja, dok igra sada ima 16 mapa, 4 moda i ogroman broj oružja.
Pa ja baš mislim da je Splatoon dobio odlične ocene. Za taj Metacritic score mislim da je fenomenalan a i vodeći gaming portali su dali visoke ocene na reviewsima.
Citat:
kao i da bi praktično nedeljnim updejtima sa novim mapama i oružjima imali dobar marketing za samu igru, pošto praktično mesecima je Splatoon svake nedelje dobija nešto novo i igrači su konstatno igrali igru.
Da i ovi koji su dali relativno niže ocene su kasnije izbacili update reviewsa sa još boljim ocenama. Naravno da se kod multiplayer igara računa i dalja posvećenost igri i novi update-i.
Citat:
Nije baš tako, Nintendo Land je odlična launch igra, ali samo kao prateća igra nekog ili nekih mnogo jačih naslova,
To sam i rekao. Ok igra ali nije killer naslov koji prodaje konzolu ili koji obećava da proizvođač mnogo veruje u konzolu.
Citat:
plus što su imali ogromnih problema sa HD devolpmentom, što je uticalo na brojna odlaganja i slabe launch and 1st year igre.
Posle prve godine Wii U je pratkično bio mrtav i videli su da nema smisla izbacivati viskobudžetne igre za mrtvu konzolu tako da su jednostavno počeli da nenanajavljene projekte prebacuju na NX dok od novih naslova Wii U je počeo da dobija samo manje projekte.
To se svi slažu. Najverovatnije je da je nintendo shvatio da će im trebati još par godina da se preorijentišu na igre sledeće generacije i da su za Wii U smanjili apetite i podržali ga tek toliko da ne deluje da prave pauzu. Mislim da su svi negde duboko u sebi osetili da je to tako samo su naravno nadali da iza ćoška vrebaju visokobudžetni naslovi.
Citat:
Mislim da nisi baš upoznat sa trenutnim cenama flash memorije, trenutno ja kao kranji kupac mogu da kupim Kingston HC10 Class 10 32GB karticu za $8.
Moguće. Mada nadam se da ne misliš na kupovinu iz kine jer su sve do jedne lažne koje su zapravo od najgorih mogućih proizvođača sa 8GB. Jedan prijatelj se nakupovao da ih preprodaje ali kad je video o čemu se radi sve ih je prodao kao poluispravne na limundu po cenama od 200-300 din.
Citat:
Sada, šta misliš kolika će biti cena custom flash kartice od 32GB (3DS koristi custom kartice koje su jeftinije a ne klasične SD kartice) koja se kupuje direktno od proizvođača na narudbžini od desetine miliona, sledeće godine!? Ne da će biti manja od $10 nego će biti manja od $5, znači govorimo o ceni od $2-3.
Nintendo i Sony naplaćuju proviziju od 3rd party izdavača (licence fee) 5-10 dolara po igri a xbox 10 dolara. Dakle kad od te cifre odbiješ 2-3 dolara to je za nintendo duplo manja zarada. Ako tih 2-3 dolara prebace na 3rd izdavača onda su manje povoljni od konkurencija. I onda dobijamo opet stari problem da je nintendo manje privlačan za 3rd party od sony-a. Da ne spominjem da nintendo već generacijama muku muči sa 3rd party izdavačima i da im je to najslabija tačka gde ništa više ne bi smeli da otežavaju.

I opet ostaje problem da će igre na popustu biti za taj iznos skuplje od konkurentskih igara na popustu.

A treba gledati i sledeći potez u bliskoj budućnosti. Novi Blu-ray Disc ima kapacitet od 120GB. Šta kada konkurencija za 2-3 godine izbaci nove konzole sa igrama od 120GB. Koliko će koštati kertridži od 120GB ?

Citat:
Kao što sam gore napisao nije 5e već bi pre bilo oko $2 više nego za disk igre.
Prilično sam siguran da bi se Nintendo rado odrekao od zarade od oko $2-3 po igri ako to znači da će im mnogo olakšati ceo cross platform play koncept (isti ketridž/flash memorija koja se ubacuje na kućnu konzolu i handheld), činjenicu da će konzola imati mnogo konkuretniju i pristupačniju cenu (bez optike, HDD-a, ostalih delova koji idu uz to cena konzole može biti bar $50 niža), što znači bolju popularnost i bolju prodaju konzole, a veća prodaja konzole znači i mnogo bolju prodaju igara.
Znači to je veoma ekonomski logično a ne ludost.
Ostajem pri svojem ekonomskom gledištu. A argument za cross platform nije neophodan jer kad dodješ kući da uzmeš kertridž da ga prebaciš na portable konzolu isto možeš igru da prebaciš i wirelessom.
Citat:
Pečevi i kustomiziacija su totalno druga stvar od loading time, na loading time se misli kad se učitava nivo ili slično.
Kažem samo da argument da kod kertridža nema čekanja kod multiplayer igara otpada jer će kod multiplayer igara čekanje biti isto. Da ne idem sad u to koiko su multiplayer igre popularne i da mnogi igrači ne igraju singleplayer uopšte.
Citat:
Grešiš, igre i konzola su vrlo usko povezani, igra bez konzole ne može raditi i obrnuto. Recimo Wii U i PS4 su se na launchu prodavali sa minusom ali su to nadoknađivali sa prodajom igara,
Realan prosek je 8 prodatih igara po konzoli. Neka su 7 od tih 3rd party igre. Nintendo i Sony na tih 7 3rd party igara imaju prihod (od licence fee) negde izmedju 35 i 70 dolara. Koliko od toga dolara ostaje kad se nadoknadi gubitak na hardveru? Govorim o tome da je kod 3rd party igara svaki dolar mnogo značajniji nego što ljudi misle. Tih pišljivih 2-3 dolara manje zarade po igri u praksi može da znači 10-60% manje zarade po 3rd party igri.
A kad dođe Blu-ray od 120GB i kertridži od 120GB to može da znači i 0% zarade po igri.

Citat:
Ne vidim kao nikakav problem da konzola ima dva SD slota, SD slot košta par dolara, dva SD slota opet koštaju mnogo manje nego optika.
Rekao sam da nintendo već ima slot za SD karticu što znači da ne moraju da prodaju igre na kertridžima da bi izbacili hard disk jer to mogu i sada. Znači umesto na hard disk i sada mogu da naprave da downloaduješ igru na SD karticu da hoće.

Nisam rekao da je problem imati dva slota za SD kartice. Svejedno je jedan ili dva slota. Poenta toga što sam pomenuo drugi slot je u tome da kertridž ne donosi ništa novo, već u praksi isto kao još jedan slot za SD karticu. Šta novo donosi drugi slot kad sve to već imaš na prvom koji već postoji.
Ukratko, prodaja igara na kertridžima da bi mogao da snimaš na nju i eliminisao hard disk je besmislena kad i sada SD kartica može da zameni hard disk ako žele.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke