Prikaz jedne poruke
Stara 13.4.2008, 14:31   #12
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Supreme Commander: Forged Alliance

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Cernobil,

slažem se s tobom da je SC u osnovi jako dobra igra, sa mnogo većim brojem različitih jedinica nego u bilo kojoj drugoj strategiji, ali opet ne mogu a da se ne složim sa onim što je MK napisao o njoj u SK - da je u praksi jedino kvantitativnija od sličnih igara, ali teško i bolja.

Meni prvenstveno smeta katastrofalna sterilnost igre (naravno, ovo je skroz subjektivan komentar - drugi igrači možda neće imati ništa protiv toga). Naime, kad klikneš na tenk / borbenog droida / bombarder ili bilo koju drugu jedinicu (uključujući i ACU) ona umesto neke replike tipa "pitbull here", "moving", "firehawk here" ili šta već, kaže samo "bzzzzzt". OK, kontam ja da su sve to robotizovane jedinice bez ljudske posade, ali opet... nekako ne mogu da se uživim u samo igru. Jednostavno me savršeno zabole da li će moje T1 sterilne tenkove da samelju T2 sterilni tenkovi neprijatelja. A da ne pričam što nema nikakvog obaveštenja kad lansiraš nuklearku, za razliku od ženskog glasa koji u CC3 kaže "nuclear missile launched". Milina

Dizajn jedinica. Moglo je i bolje. I to mnogo. Ko uspe da razazna T1 Lobo od T1 Strikera kod UEF svaka mu čast. Jedina razlika je u malo dužoj cevi.

Preglednost mapa. Loša. Smara me kad svaki čas moram da zumiram i odzumiram da bih video šta se dešava "tamo negde". Da ne treba da qpim još jednu 22ku zbog SC? Paz da neću...

Bitke. Pa, u najboljem slučaju.. nepregledne. Kad se skupi po 200ak jedinica sa svake strane više se ne zna ko pije a ko plaća i šansa da se tu organizuje neka iole smislena akcija pada u vodu. Sve se svodi na izdavanje narađena tipa "idi tamo i rokaj sve što možeš pre nego li te dezintegrišu". Da ne govorimo o tome što se jedinice usled tolikog broja zaglavljuju, dezorijentišu i zaglupljuju (kao da loš pathfinding nije bio dovoljan sam po sebi).

Priča. Možda sam ja malo staromodan, ali priča je... pa bezvezna, ybg. Npr. ni u CC3 priča nije nešto naročito, ali šiša ovu u SC samo tako. A o RA ili StarCraft serijalu bolje i da ne pričam.

Grafika. Nisam toliko razmažen da mi je grafika presudna, ali opet je bitna. Ne kažem da je loša samo je bezlična i dosadna. U stvari ok... kažem da je loša Uporedi Strikera iz SC i Predatora iz CC3, uporedi obično drvo iz obe igre i sve ti je jasno.

Sve ovo znači da sam ja do sredine PRVE misije na strani UEF maksimalno smoren i samo čekam da je pređem, a to je, složićeš se, prilično loša stvar.

Sve ove mane u realizaciji upropaštavaju genijalni idejni koncept igre, primenjen još u TA. A džaba ti ako si samo teorijski jak a podbaciš u praksi
Pa pazi igraci RTS-a se dele na one koji OBOZAVAJU SupCom i one koji ne mogu da ga smisle,zato i pisem ove postove Bicu kratak jer jos uvek pisem treci post Ali evo u C&C3 maksimalni zum je pa hm...a pogledaj u SupCom mozes da vidis celu mapu za sekundu. A to drvo sto si pomenuo,pa najmanja jedinica je velika ko to drvo. T4 jedinica iz SupCom-a,kad bu ih uzeo u razmeri ne bi mogla da stane cela ni na najvecu mapu u Tiberium Wars-u Meni licno nije bitan odziv jedinica u RTS-u kao sto je SupCom,mada evo iskreno ne obracam na to paznju ni kada igram C&C3,ali dobro tu su ukusi razliciti nekome je bitno nekom ne Da u C&C3 kaze Nuklear Missile lunch i za 2 sekunde te pogodi nuklearna bomba,a u Sup-Com- je vidis kako leti preko cele mape (ako odzumiras) u obliku onog cuvenog znaka. A sto se tice komandovanja jedinicama u borbi,to zavisi od tvog skila ali naravno da je mnogo teze nego u ostalim igrama,ali u tim igrama je bitka 15-vs 10 tenkova a u sup com-u........ Grafika je maksimalna kakva moze da bude sa obzirom na ogromnu kolicinu jedinica i velicinu mape i pomenti ZOOM tu igra ogromnu ulogu,tako da ne moze bolje trenutno A zasto Cup-Com ima vise strateskih mogucnosti upravo objasnjavam u 2. i 3. postu.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke