Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2012, 19:23   #2088
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Ako je single slot radeon, za njih nije neobicno da rade na 100 stepeni. Svakako treba da je redovno cistis i da periodicno (recimo na godinu~dve) menjas termalnu pastu i na grafickom procesoru.

Pasta gubi svoja svojstva vremenom, pa je treba menjati. Taj senzor sto ti pokazuje 80 stepeni je verovatno zaglavio. Ocisti procesorski i graficki kuler, zameni paste, pa da vidimo da li je problem resen.
Све урађено још прије 3-4 дана, али нисам се јављао да бих фино одрадио мониторинг стања.

Ставио сам нове пасте на главни процесор и на овај од графичке картице, лијепо све очистио, продувао кулере, итд. Чак сам хтио да ставим и неки Cooler Master од другара (мислим да је модел CM Hyper TX3) чисто да пробам како иде са њим, али нисам успио да га монтирам на моје АМ3 лежиште... мислим да је њему фалио неки дјелић како бих могао причвристити овај кулер за процерос, јер моје лежиште не користи оне "ногице" које овај кулер има.

Него, било како било, откад сам одрадио ова чишћења и стављања пасте, комп је радио више мање добро, али ето, за ова 3-4 дана поново сам имао 2 гашења... тако да изгледа ништа нисам урадио.

Стање температура које ми Еверест показује у моменту кад се алт+таб у сред фул оптерећења је отприлике овако:
- матична Gigabyte GA-870A-UD3 ~ 50-52 степена
- процесор AMD Athlon II x4 640 - језгра иду до 42-45, док је она "укупна" CPU температура и даље увијек 79 или 80, и никад се не мјења... мислим да је то баг неки. И да, задњи пут кад ми се комп рестартовао, одмах сам отишао у БИОС у којем је CPU temp била 50 степени, system temp 51.
- хард диск WD blue ~ 45-46 степени

Сада, када се све ово сабере и одузме, јел може да се каже да је ово све због графичке... ове горе поменуте температуре нису толико екстремне?

Графичка (ATI Sapphire 4850, стара најмање 5год) ми иде до 86-87 степени како показује њен софтвер, са брзином окретања fan-а који иде до 80% свог капацитета како сам видио на задњем мониторингу.

Шта радити сада, дајте неке конструктивне предлоге..
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke