Prikaz jedne poruke
Stara 11.10.2012, 17:02   #2086
joximovic
Veteran
 
Član od: 23.3.2009.
Lokacija: Bijeljina, Beograd
Poruke: 558
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 62 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku joximovic
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
A dok ne kupis ventilatore ,probaj da drzis stranicu kucista otvorenu ,spustices koji stepen, pa ti se mozda i nece gasiti ,ali svakako uradi ono sto ti Beagle predlozio.
Страницу сам већ одавно отворио, јер је ионако било врело љето, а мени се графичка солидно гријала, па сам га отворио.

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Od harda nije (on samo ukazuje na visoku temperaturu u kucistu), ali od procesora ili grafike - sasvim moguce. Ti senzori umeju da lazu, tako da se ne treba oslanjati samo na njih.

Otvori to, lepo izduvaj prasinu i promeni pastu na procesoru (a preporuka bi bila da zamenis box kuler i dodas dva-tri ventilatora) i verujem da ces resiti problem.
Значи не гледају се посебно температуре језгра него се гледа она "укупна" CPU температура која је код мене малтене закована на 80 степени?
Колега један ми рече да је врло могуће да је та термална паста се "истрошила" или који већ термин да употребим, и да без мјењања кулера пробам само да отворим то, очистим онај алуминијум и замјеним пасту... и да би то требало добро да ми скине температуру?
Један другар ми има вишка неко Cooler Master-ово хлађење, па могу и то да пробам, али мој овај фабрички кулер ми изгледа кул, бар што се буке тиче, доста је тих.

Иначе, ја осим мјењања графичке, РАМ-а и тих ситница нисам никад озбиљније сам радио нешто по хардверу, али капирам да је и ова замјена ових стварчица и стављање нове пасте просто, не могу ја ту много нешто да погријешим?
И на јутјубу сам нашао неки туторијал, изгледа баш проста операција - http://www.youtube.com/watch?v=I3gx6c62D7I ?

Иначе, кад већ спомену да може бити и до графике (на коју сам ја сумњао још одавно), ја имам АТИ 4850. Само њу сам продувао прије неких 7-8 дана, и у idle ми је она око 60, у оптерећењу иде на 80 и који степен... али капирам да то није баш превиш, јер су ми говорили да ови типови графички иду до 100 опуштено у фул оптерећењу?
joximovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke