tema: How to... C#
Prikaz jedne poruke
Stara 13.11.2009, 21:58   #49
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: How to... C#

Citat:
Koje probleme po tebi imaju recimo Java, C i C++? Šta ti najviše smeta kod njih?
Opet retoricko pitanje, ali evo ti:

Java – nekim ljudima se ne svidja Swing, meni se svidja. Ja volim da mi program izgleda i radi isto na svakom kompu koji dohvatim, razliciti dugimici na raznim OS-ovima mogu samo da zbunjuju nekoga koga ne drzi jedan OS. Ono sto mi se ne svidja je veci memorijski otisak, i manja mogucnost koriscenja low level funkcija... OS ne mere u Javi bez bar malo C-a ili Assemblera. Dakle treba joj veca optimizacija na prvom mestu, a treba i nesto ponuditi kao Alternativu za Swingu ovima koji ga ne vole. Kazu ljudi nece GTK i Qt da rade kako treba, to nisam probao (drzim se Swing-a) pa cu verovati na rec iskusnijima.

C++ - Njega ne koristim za sad, mada me kopkaju kDevelop i Qt biblioteke. Rekao sam da ima mane vise iz kurtoazije, necu da tvrdim da je bilo sta savrseno za razliku od C# zilota. Znam da je C++ nadogradnja na C, ali mi ta nadogradnja trenutno nije potrebna, to ostavljam za kaasnije kada savladam C u potpunosti. C++ mi trenutno nije prioritet.

C – On mi je prioritet. Po meni nema problema. Na C nemam bas nikakve zamrke, sintaksa se lako pamti, sve je prirodno, GCC mi je postao najbolji drugar. Za mene je savrsen jezik. Nekima se ne svidja sto je razvoj aplkacija nesto duzi nego kad prevlacis prozore i dugmice, ali ja volim da isprljam ruke i mislim da:

Kod:
#include <stdio.h>

int main()

{
    printf( " Nema leba...\n bez motike");
    getchar();
    printf( "Nisi programer ako uopste ne kucas i citas kod\n nego samo prevlacis prozore i dugmice\n");
    getchar();
    return 0;
}
Neznam da li ovo rdi, nisam palio NetBeans da probam ti mi kazi. Ali volim sto je sa C programiranje zabavno. Eto ti RAD, u za 2 minuta program bez kompajlera, sve naopamet. Nije nista posebno ali sta ocekujes od coeveka za koga kazes da je tanak u svemu sa znanjem i da je napaljenik koji siri hejt iz pomodrstva. I eto, probio sam character limit ponovo i nisam napravio mnogo typografskih gresaka.

Poslednja ispravka: Mickie (13.11.2009 u 22:00) Razlog: dodat
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke