Prikaz jedne poruke
Stara 2.4.2015, 14:18   #20
Becar
Član
 
Član od: 11.5.2009.
Lokacija: Derventa, Republika Srpska
Poruke: 185
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 24 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: potreban cpu makar duplo jaci od x4 955

Licno se dvoumio između i5 4460 i fx 8350 sa odgovarajucim plocama i prevagnuo intel zbog mnogo jaceg single core performansa. Igram igre najvise bf3 ali sam misljenja da se ne igraju igre na pc stalno i iskljucivo. Kao korisnici radimo i druge stvari uobicajene gdje je bas single core brzina mnogo bitnija od multitreda. Kao prosjecan (pomalo entuzijasta) korisnik pc-a rijetko sam radio vise stvari istovremeno, eventualno nesto zahtjevno u backgroundu i surfanje netom, kao i većina korisnika. Po meni, prosjecan korisnik ce rijetko kad bas iskoristiti svih 8 jezgara na fx-u, te je po meni postojanje tih extra jezgri nepotrebno. DX 12 bi mogao (naglasavam mogao) da donese neke promjene, ali kao sto je izhypovano sve do sada (mantle npr) tako i to. Dok se ne vidi u praksi nista od te price. Takođe, igre sa dx 12 optimizacijom nece biti ni blizu skoro izdane, bar ne za najprije godinu dana a potencijalno i vise tako da za sada intel is the best by iako je skuplji. Takođe kasnije ces prodavati komponente pa ces vratiti vise novca ulozenog u konfu.
Becar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke