Prikaz jedne poruke
Stara 20.9.2006, 23:29   #12
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Malo(vishe) MECHA ANIMEA

Što se tiče mecha serija, ne mogu da se pohvalim da sam odgledao mnogo. Serije koje su ostavile baš baš poseban utisak na mene su RahXephon i Soukyuu no Fafner, mada one ne stavljaju mecha-e u prvi plan, to su serije više Evangelion tipa. Sledeći je ne prevaziđeni Zone of the Enders: Idolo, najbolja kratka mecha OVA koju sam gledao što se ne može reći i za ZOE: Dolores,i - koji me potpuno razočarao. Dizajn Idolo-a je nešto najlepše što sam video, a takođe i jako zanimljiva ideja da se kokpit nalazi kod prepona (malo štrči i liči na onu mušku stvar). Mislim da je ovo odlična ideja i jedino razumno mesto računajući veličinu mecha-e. Sa tolikim dimenzijama mecha-e, kokpit se nebi mogao smestiti u grudi, abdomen a pogotovo ne u glavu. Full Metal Panic se ne sme zaobići. Svi se sećamo i Granzort-a iako relativno loša serija ipak mi je ostala u srcu i mnogo mi se sviđa onaj zdepasti dizajn mecha. Patlabor su takođe legendarni serijali, nažalost odgledao sam samo filmove (3 komada), preporuka za ljubitelje Sci-Fi trilera. Najrealnija serija sa mecha-ma je Gasaraki (Sunrise, jel ti poznato?), znači mecha-e su daleko od onoga što se može videti u ostalim serijama. Izgledaju nekonvencionalno, imaju fino razvijen način upravljanja, razrađena vojna taktika znači veoma visok stepen realnosti. Ovakav oblik mecha bi mogli očekivati u nekoj ne tako dalekoj budućnosti u vojnoj upotrebi. Shin Getter Robo 2004, najbolja mecha zezancija, očuvava duh prastarih mecha serija i ekstra je brutalna i nasilna. Aura Battler Dunbine (opet Sunrise) ima takođe zanimljive mecha-e insektoidnog oblika. Dual Paralel Trouble Adventure, harem anime + mecha-e. Eureka seveN nisam odgledao, čekam da ga Nanashi izbaci do kraja, ali koliko se ljudi napržilo na ovu seriju nebi smeo da me razočara, mada ideja o surferskim mecha-ma mi i nije baš zanimljiva ideja. Top wo Nerae (poznatiji kao Gunbuster), zamalo da zaboravim, takođe legendarna serija. Gundam serijal nijedan nisam gledao a ni ne nameravam dok ne nabavim još par serijala, a onda sve đuture. Zatrokiro mozak, više ne mogu da se setim...
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke