Prikaz jedne poruke
Stara 26.12.2007, 17:08   #2
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Airlive WMU-6500FS - SK Test - pomoc

Citat:
seizmos kaže: Pregled poruke
Da li moze neko da mi objasni kako bih povezao ovaj uređaj u slučaju gde imam internet vezu preko huaweii ruter-a koji je vezan putem lan-a na računar. Konkretno , da li mi treba switch gde bi huaweii išao sa mrežnim kablom u switch a sa druge strane mrežni kabal od računara i mrežni od airlive 6500 do switch-a? Da li bi onda airlive imao vezu sa internetom i da li bih ga sa računara normalno video i mogao da mu dodam download u listu job-a i onda ugasim racunar a on nesmetano nastavi skidanje fajlova?
Tako je, sasvim si lepo odgovorio na svoje pitanje. Znači, centar mreže ti je mrežni svič na koje ćeš spojiti Huaweii, svoj kompjuter i WMU-6500FS. Da je Huawei ruter/modem neki malo ozbiljniji (jer ima samo jedan LAN port i jedan USB port), onda bi ti on bio centar mreže. Ovako moraš da uzmeš još jedan običan ruter ili da Huaweii zameniš nekim ADSL modemom/ruterom. Posle toga se kao Gateway i Primarni DNS na WMU-6500FS podesi IP adresa Huaweiija. Na Huaweiiju je potrebno namestiti i port forwarding za port koji ćeš koristiti za torrent komunikaciju (koji ćeš zatim uneti u podešavanjima torrenta na WMU-6500FS).

Takođe, WMU-6500FS ne moraš priključivati isključivo mrežnim kablom, već možeš iskoristiti i wireless na isti način kao što sam ti malopre opisao.

Takođe, WMU-6500FS ne moraš priključivati isključivo mrežnim kablom, već možeš iskoristiti i wireless na isti način kao što sam ti malopre opisao.

Poslednja ispravka: VojaM (26.12.2007 u 17:42) Razlog: Nije ruter nego svič
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chivan na korisnoj poruci:
seizmos (29.12.2007)