tema: TV serije
Prikaz jedne poruke
Stara 17.10.2020, 14:06   #5560
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: TV serije

A sad da dodam i jedan pozitivan post...


Odgleadao sam seriju Raised By Wolfs

I odusevio sam se sem FXa citava prica i sve u njoj je izmjesano od starog zavjeta do ... ako budemo imali srece da zavrse ovu seriju.

Interesantno je takodje da je prve cetri epizode reazirao Ridly Scott.
To mi je prvo palo u oci. Drugo, sama premisa oca i majke mi je tuknula na pricu o Adamu i Evi. Medjutim, samo izvodjenje "Majke" u borebenom modusu mi je nekako "poznato. Ima jedan film iz rekao bih devedesetih cijeg se imena ne sjecam, ali znam da su glumci kako pravi tako i animacijski napravljeni. Mislim da je "Majka" iz tog filma povukla vezu.

Trece, u sestoj-sedmoj epizodi vidimo da su "Prasoni" i dalje na snazi ali kao javna religija. Sto mi je bilo veoma veoma interesantno. Doduduse, kroz seriju je bilo citavo vrijeme prisutno ali nisam davao na paznji, jer u mnogim religijama ima svoj znacaj. Tek kad sam vidio tetovazu na ruci, mozaik se slozio. Na kraju serije poslenje dvije-tri epizode mi je tukalo na Ridlyjeve Arhitekte. Nebi se cudio da je i on imao udjela na sam scenario ili je Aaronu posluzio kao inspiracija.

Sve u svemu definitivno odlicna serija na koju treba gledati iz svih mogucih uglova vaseg sveopsteg znanja !!!!!

Po krajnjem uzitku svrstavam je rame uz rame sa sa "Americkim Bogovima" te dijeli prvo mjesto meni najomiljenijih serija ikada.

Ps. Prvih 7 epizoda sam izgustao unutar 24 sata.


The 100

Napokon su i oni rijesili da je zavrse....
Dobro je! Vec su poneki od njih poceli da se toje ili da dobijaju prve staracke bore.

Sa druge strane nisam ni ocekivao da ce biti BAS zadnja sezona.
Nesto ih je bas "poguralo".

Sve u svemu, dobro je ispalo. Negdje oko do malo ispod zlatne sredine.
Sam kraj je ispao malo nepotpun ali "ajde" , "sve je dobro kad se dobro svrsi"!!!

Interesantna mi je premisa samog kraja.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke