Prikaz jedne poruke
Stara 5.11.2019, 12:24   #23
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Zaledi se (blokira) nadograđen kompjuter

U međuvremenu promenio sam i grafičku i napajanje.
Sa grafičkom imam neke situacije o kojima sam pisao u temi ovde:
https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=108485

Napajanje je sasvim novo, FSP Hyper S 700W. Grafička je polovna, Sapphire Nitro RX 580 8GB.

Drajveri najnoviji za sve, najnovije verzije programa, sistem nedavno podignut.
I opet se povremeno desi neko smrzavanje. Znatno ređe nego sa starim SSD--om, tu nema dileme. Stari Mushkin jeste bio jedan od uzročnika. Ali očigledno nije jedini.

Od te stare konfiguracije ostala su samo dva hard diska. Ne znam da li je problem sa njima. Sve programe instaliram na novi SSD, samo podatke, multimediju i igre imam na hardovima. Kad kopiram nešto sa njih ili na njih, sve radi odlično, prebacivao sam i po više desetina GB odjednom.

Smrzavanja se dešavaju u čudnim trenucima. Nekako najčešće dok koristim browsere (ali sa različitim, i sa Firefoxom i sa Chrome, Brave). Ali možda je zato što upravo najviše vremena provodim u surfovanju.
Za gejming nikako ne nalazim vremena, ali nisam imao smrzavanja tokom igara niti tokom testova. Radio sam razne stress testove, uglavnom išlo sve OK. Osim jedne situacije kad je AIDA64 stress test sa uključenim CPU, GPU i ostalim opcijama pukao nakon nekih 45 minuta testa.

Kažem, najčešće se smrzavanja dešavaju tokom light upotrebe računara, što mi je i najčudnije.

Od sinoć je otkačen WD Green 2TB, da vidim kako će raditi sistem sa SSD + WD Blue 640GB. Za sada nema smrzavanja, ali se ona generalno dešavaju retko, tako da ovo nije neko merilo, možda se zaledi već danas dok sam na netu ili u Libre Office-u.
Ako se ne dešava nekoliko dana, onda mogu da sumnjam na taj otkačeni hard da je pravio probleme. A ako se desi, onda ću probati sa otkačenim manjim hardom itd.
Polako pa ću naći šta je.

BIOS za ploču mi je od sredine godine, vidim na sajtu da su izašla dva nakon njega, ali da su prevashodno za podršku Ryzen 3xxx procesorima.
Jedino to još nisam apdejtovao.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke