Prikaz jedne poruke
Stara 3.1.2009, 10:09   #28
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Pomoc!!!!

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Nego kakav je Samsung S760. Nemam bas nesto kinte, ali ovaj bi mogao da uzmem. Znam da nije bog zna sta, ali nema se para .
Ja sam nameravao da ga kupim kao rešenje za nosanje po džepovima, ali ga nisam našao pa sam kupio S860, praktično isti model, ali sa 1 Mp više. Pretpostavljam da bi sa tom optikom S760 mogao da daje i bolju sliku, zbog niže rezolucije.

Utisci? Testiranje u sobi je pokazalo iznenađujući rezultat. Slika je na nivou novijih Canona A5xx serije i tek za nijansu slabija od A720 IS, čak uz nešto manja geometrijska izobličenja.

Nažalost, već kratak test sa prozora pokazao je (očekivane?) slabosti ovog aparata. Najveći problem je pojava obojenog moarea na površinama sa sitnim uzorcima (roletne na udaljenim prozorima, udaljeni krov od crepa prekriven snegom...). To je nešto što nisam viđao još od vremene Mustek plastikanera.

Taj "prozorski" test pokazuje i slabu razlučnu moć objektiva, relativno nisku oštrinu i prisustvo čudnih artefakta koji su, sva je prilika, posledica nesavršenog procesiranja slike. Pa ipak, ako izuzmemo moare, dobar deo opisanog (uključujući šum koji je prisutan već na ISO 80) može se donekle popraviti naknadnom obradom. No, ovaj aparat je namenjen početnicima i teško da će se oni baviti takvim naknadnim sređivanjem u Photoshopu.

Stabilizacija slike nije ona najprostija, koja se svodi na dizanje ISO vrednosti, već procesor pokušava da eliminiše posledice pomeranja tokom obrade. Potpuno je nejasno koliko je ovo efikasno, ako je uopšte efikasno. Možda u nekim uslovima i može da vam da blendu više, ali je nejasno kako ovo proveriti.

Aparat nema modove prioriteta blende i zatvarača, ali ima neki M mod sa samo dve blende. Daleko od idealnog, ali ipak korisna opcija za manuelno podešavanje.

Iz očitih razloga aparat još nije testiran po lepom i sunčanom danu sa dovoljno svetla. Pretpostavljam da će se tada pokazati nešto bolje.

Meniji su uglavnom solidni, funkcija ima prilično, neke su originalne (recimo centriranje za autoportret) i za ove pare teško da nešto bolje može da se kupi. Ali uglavnom ostaje da važi: "Koliko para, toliko muzike". Poređenje sa nečim poput Canona A720 IS skoro da je besmisleno, mada povoljan utisak koji aparat ostavlja pri snimanju na rastojanjima od par metara može da zavara da takvo poređenje ima smisla.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke