Prikaz jedne poruke
Stara 2.5.2006, 18:55   #47
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Da li mogu ATI i nVIDIA da propadnu!

Citat:
Propeler kaže:
Naravno da su timovi ali ne fudbalski od 25 igrača. Nisam mislio na neke golobrade stažiste koji su tu od juče. Mislio sam na nekolicinu sa vrha hijerarhije. Tu nekolicinu je teško nadohnaditi. Možeš ti dovesti mlade i talentovane ali ti oni ne mogu nadohnaditi iskustvo gospodina koji je tu proveo predhodnih npr. 5-6 god. i zna šta će biti za narednih 5-6 god. Imaš svega dvojicu-trojicu takvih koji su "alfa i omega" tih timova. Zato sam i naveo primer F1 jer funkcioniše na isti način. Šta misliš kako je Beneton postao Reno. Trebalo je samo kupiti F. Briatorea i sačekati dve sezone da Beneton bankrotira bez njega i onda ih uzeti za male pare. To što se nije dogodilo do sada je, kao što sam već naveo, ugovor kojim se ključni igrači iz obe kompanije vežu za jednu kompaniju na predhodno definisan vremenski period. Ovo su samo moje špekulacije na temu ovog threda i mislim da je realnije da, ako već neka kompanija treba da propadne, da će to biti pre "uz pomoć" konkurencije nego što će propasti sama od sebe. To je logika kao i u svakom drugom slučaju preuzimanja tih multi-milionskih korporacija kao i kad igraš risiko ili šah. Oslabiš protivnika i onda ga udariš a ne tučeš se sa njim kad ste 50-50.
Рим нису уништили варвари већ сами Римљани вековним грађанским ратовима.Као у историји државе у овом случају компаније прво пропадну изнутра, а онда их униште спољашни непријатељи у овом случају конкуренти.
Мислиш да ће неко купити ATi-ја и nVidia-у док добро послују, 'оће мало сутра.
Ако баш погледамо F1 о коме говориш, Beneton је био у готово очајном стању у време кад их је Renault купио.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke