Prikaz jedne poruke
Stara 15.3.2016, 13:29   #8
Freeman
Novi član
 
Član od: 4.2.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Freeman
Određen forumom Re: Domaca igra: World Of Pirate Ships

Citat:
seymourc64 kaže: Pregled poruke
Super izgleda, svaka cast! nazlost ne mogu trenutno da je probam jer koristim "sjajni" wp.
Imam jedno, mozda skakljivo, pitanje za tebe: jesi li uspeo da monetizujes igru ili neku od prethodnih igara sto si pravio i/ili imas plan kako to da ostvaris? Ako bi hteo to da podelis, stvarno me interesuje jer i sam imam dve, extremno nepopularne, igre (bolje reci igrice) na play storeu, ali sam nesto razmisljao da ponovo pokusam...
Naravno treba i zaraditi Posto svi pricaju o nekim avionima kamionima malo cu napisati prostu matematiku zarade. Recimo da si na google playu i da imas inapp purchases kao sto je i kod mene slucaj. Prosecno 0.5% ljudi nesto i kupi u igri. To znaci da na 1 000 000 downloda imas 5000 ljudi koji ce nesto kupiti. Ako to nesto kosta 1$ to ti je 5000$ od togao skines 30% sto uzima google i od onog sto ostane skines jos 20% poreza drzavi i ostane ti cak 2800$ na milion downloada
Kako poboljsati zaradu. Pa jednostavno. Probas da povecas: broj downloada, procenat ljudi koji kupuju, cenu itema koji kupuju i naravno reklame (banere i video reklame al da ne smaras igrace previse stim)

U mom slucaju na ovoj igri je malo bolja statistika. Posecno kupi 0.7% ljudi. Neki kupe vise puta. Kupuju i malo skuplje stvari od 1$ i imam 700 - 1000 downloada dnevno. To je trenutno stanje i nadam se da ce da raste
Freeman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke